Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek do Pomezského zpravodaje

1. 11. 2014

Hasičský sport v režii a záři Plameňáků
            Po jarních, již zmíněných, začátcích soutěží mužů, žen a dětí se během prázdnin a časného podzimu doběhaly letošní Okresní ligy v požárních útocích jednotlivých kategorií. A nutno podotknout, že družstva z hasičského sboru naší obce se výrazným a zásadním způsobem zapsala do konečných výsledkových listin ligy.
            Muži
Dvě družstva v kategorii mužů, tedy Pomezí A, složené většinou z dorostenců, a Pomezí B, naši nejzkušenější, se umístili nejlépe za své účinkování v této lize. Mladší borci z Pomezí A v posledních šesti závodech, bohužel, vždy těsně neúspěšně dobývali stupně vítězů, ale nakonec obsadili krásné 10. místo z celkem 55 účastníků. Jejich starší kolegové z Pomezí B začali po slušném jaru útočit na celkové stupně vítězů už 1. místem na nočních závodech v Oldřiši, poté 2. místem na soutěži na Předměstí a po 1. místě na Rozhraní bylo jasné, že budou, poprvé v historii, mezi nejlepší trojící. Jejich výborné výkony je nakonec vynesly až na konečné 2. místo v lize a zisk vicemistra okresu Svitavy!!!
            Ženy
Naše děvčata vstoupila do ligy jako úplný nováček, a to se podepsalo na prvních výsledcích. Ale potom, to už byla skvělá jízda, když holky braly poháry za Hartmanice - 1. místo, Desnou
- 3. místo, Rozhraní - 2. místo a Sádek - 3. místo. Z posledního místa po prvním závodě holky vystoupaly až na konečné 4. místo mezi 18 kolektivy, a to je pochopitelně fantastický úspěch. Dík a obdiv si zaslouží nejen všechna děvčata, ale i jejich trenér Honzíček.  
            Plameňáci - mladí hasiči
Letošní rok patří především našim dětem. Po úspěších, které jsme popsali v minulém vydání Zpravodaje, si naši borci naprosto zkušeně hlídali své první místo v Okresní lize. Co závod, to pohár - Polička 2. místo, Sádek 2. místo, Mladějov na Moravě 2. místo. To vše znamenalo, že obhájili svoje celkové 1. místo v Okresní lize a v sobotu 11.10.2014 odejeli opět reprezentovat okres Svitavy na Superpohár hejtmana Pardubického kraje. Zde šokovali pořádající Letohrad -Orlici, letošního vicemistra ČR, ale  i loňský třetí tým z Mistrovství z Choltic. Předvedli dva nejlepší útoky a po právu se stali držiteli poháru Hejtmana a tím pádem i nejlepším kolektivem v požárních útocích v Pardubickém kraji za rok 2014!!! Největší úspěch v historii mládežnického hasičského sportu v Pomezí.
Svoji nadvládu nejen v okrese potvrdili i na Závodu požárnické všestrannosti, kterou letos na Baldě pořádal náš sbor. Mladší žáci Pomezí A skončili na 3. místě, starší žáci Pomezí C také na 3. místě a další hlídka, Pomezí A, celý závod vyhrála o parník, tedy o více než 5,5 minuty a obhájila tak své vítězství z minulého roku. Když dodáme, že nově založená družstva a jednotlivci v dorostenecké kategorii zcela opanovala závod, neboť získala třikrát 1. místo a třikrát místo 2., byl letošní hasičský rok vyhlášen rokem Plameňáků.
 
            Děkujeme všem příznivcům za podporu a těšíme se na další závody, určitě na ten náš pomezský, který bude opět na hasičské dráze v sobotu 16.5.2015.
 
            Přejeme klidné a spokojené Vánoce a hodně úspěchů v roce 2015, alespoň tolik, kolik nám jich letos přichystala všechna naše sportovní družstva.
            vedoucí Václav a José Diego Armando dos Santos
P.S.: Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.