Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení soutěží a hry Plamen 2014-2015

1. 7. 2015

Tak máme zase jednu sezónu za sebou, další rozběhnutou a ta nová se pomalu blíží.

Skončila hra Plamen 2014-2015 a od 1. září začne sezóna nová, ale už podle nových směrnic. No, taky už bylo na čase, protože neustále řešit dodatky, dodatky a dodatky, myslím, že po 11 letech je vydání nových směrnic jenom ku prospěchu věci.

 

Ale zpět k Plameňákům.

 

Od loňského září jsme stihli ukončit Okresní ligu, zaběhnout a pořádat ZPV a na jaře 2015 dokončit hru Plamen a zúčastnit se i 4 závodů Okresní ligy nové. Takže v souladu s hodnocením školním budeme pro naše družstva vystavovat vysvědčení – inu, jako ve škole.

 

Takže je nejvyšší čas na analýzu naší činnosti.

 

Všeobecně mladší žáci

Po loňském úspěchu se nám přihlásilo 15 nových členů, bezezbytku prvňáčků, a to byl pěkný nářez. Ale jejich elán a zapálení do soutěžení dodával síly i nám, vedoucím. A protože jsme podzimní díl hry Plamen pořádali u nás v Pomezí, nasadili jsme všechny hned do koloběhu hasičských soutěží.

 

Mladší žáci B

Družstvo, tvořené jenom prvňáčky, v celém soutěžním roce neskončilo nikdy na posledním místě, a to lze také pojmout jako úspěch. Pokud je něco sráželo, tak to byla nesmírná přemíra snahy, spojená ještě s nedokonalou technikou. Ale na výsledky mají čas. Trošku ještě musí pochopit jak udržovat morálku, plnění úkolů a bude to určitě dobré. Prostě „doba hájení“ jim skončila a od teď budou jezdit na závody již s cílem splnění času či umístění. Ale v rámci školního hodnocení jim musíme udělit 3, neboť alespoň v požárních útocích to už musí být lepší.

 

Mladší žáci A

Z loňského bronzového družstva na Plamenu odešli Thirry, Majky a Dodo a přestože to vypadalo, že se s jejich odchodem lépe vyrovnáme, tato sezóna byla tragická. Podzimní ZPV je vyneslo sice na 3. místo, ale právě to jim možná vlezlo do hlavy a jaro …. . Prostě děs a hrůza. Požární útoky v jejich podání, to jsme se vrátili o 15 let zpět na začátek novodobé éry naši mladých hasičů. Ani o jediném útoku, a v to beru i tréninky, nelze říci, že byl perfektní. Nebýt jejich výborného vystoupení na Plamenu v Jaroměřicích (pochopitelně kromě požárního útoku), asi propadnou, ale za ty Jaroměřice mají alespoň 4. Koneckonců se i kvůli těmto výsledkům již definitivně rozloučili Jirka Makovský s Páťou Večeřovým, kteří již budou nastupovat pouze v kategorii starších. A tak dostali příležitost noví závodníci, kdy především Renáta Malinská s Markétou Ševčíkovou už v Poličce dobře doplnily chybějící články našeho soukolí.

 

Všeobecně starší žáci

Když jsem se na únorové schůzi dozvěděl, že tři borci, se kterými jsem jednoznačně počítal do A týmu, pojedou v termínu konání hry Plamen na nějaké setkání mládeže do Prahy, viděl jsem sezónu zabitou. Však si to spočítejte sami – 4 borci přestoupili do dorostu a 3 nejsou k dispozici, kolik Vám jich zbývá do soutěžní desítky? Ano, je pravdou, že se jedná o jeden závod, ale je to ten nejdůležitější, to je bez debat, protože Plamen, to je stěžejní celostátní činnost hasičské mládeže a liga je, bohužel, jenom okresní záležitost. Prostě nastalo nouzové řešení. Do Áčka jsme vybírali a vybírali. Ve chvíli nejtěžší se vrátila mezi hasiče Lucka a přihlásila se Jana. Zaplať Pán Bůh za ně.

Co jsme ale nedokázali doplnit, to bylo družstvo B, které se na soutěž Plamen rozpadlo. Avšak borce už máme zpátky a na posledním závodě v Poličce jsme mohli nasadit, poprvé v historii, i družstvo C, takže jsme zpět v plné síle.

 

 

Starší žáci B

Béčko se, vzhledem k výše uvedeným informací, účastnilo pouze závodů Okresní ligy. Nezapomínám na podzimní vystoupení, kdy výborně zaběhli na ZPV. Na jaře se jim začíná dařit a je škoda, že právě teď je přestávka, protože začínají plně doplňovat výsledky A týmu. Jejich běh z Jevíčka, kde dosáhli času 19.33 s, je skvělým předpokladem do následující sezóny. S odkazem i na výkon družstva Pomezí C na závodech v Poličce, který tvořili především i borci z Béčka, jim musím udělit krásnou 2. Pokud jim chuť i elán vydrží i příští rok, musím prohlásit (já, huba nevymáchaná), že budeme opět žhavými aspiranty na postup do krajského kola hry Plamen!!! S tímhle týmem určitě!

 

Starší žáci A

Netradičně začnu statisticky. Předloni nám z Áčka odešlo 5 borců, loni 4. To je vlastně celé družstvo. A my přesto a opět patříme mezi elitu okresu a tradiční účastníky krajské soutěže

hry Plamen. Naši borci sbírají úspěchy a stačí jen připomenou ze soutěžního roku 2014-2015:

ZPV – hra Plamen – 1. a 3. místo

Superpohár hejtmana PU kraje – 1. místo (už jenom za tohle by dostali jasnou jedničku!!!)

hra Plamen 2015 – 2. místo

krajské kolo hry Plamen – 6. místo

v současné době v Okresní lize – 3. místo zatím….

 

Co dodat? Jasná 1.

 

Jediná vada na kráse v případě těchto borců je, že trenér dorostu Dočík, když vidí, jakou kvalitu mu tam dodáváme, ještě nepřišel s láhvovým poděkováním. No, u nás nejsou úroky na historicky nejnižší úrovni jako u hypoték, my nejsme banka, my jsme PLAMEŃÁCI!!!

 

 

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.

 

 

vedoucí Václav

 

 

P.S.: V pátek 7. srpna 2015 od 20 hod. hrají v Lánské zahradě ve Svitavách metaloví bozi z DYMYTRY. Pro neznalé (ti snad mezi námi nejsou) – autoři naší hymny – Plameňáci. Takže kdo chce slyšet pořádnej nářez od našich mediální partnerů, tak má jedinečnou příležitost.