Jdi na obsah Jdi na menu
 


Okresní kolo hry Plamen - Jaroměřice

7. 6. 2015

Jaroměřice u Jevíčka – 29-30.52015 – jarní část Okresního kola hry Plamen

 

V pátečním ránu jsme vyjeli speciálním autobusem do krásné hanácké vesnice na okraji našeho okresu, kde se konala jarní část hry Plamen pro mladé hasiče. Do soutěže jsme nasadili celkem tři družstva, tedy starší A, mladší A + B. Ve starší kategorii nám z B týmu zbylo pouze šest borců, neboť zbylí tři naši závodníci si museli plnit úkoly v rámci školy. Takže jsme tyto náhradníky vypustili mezi naše dobré známé a spolupracující sbory – Sádek a Lubnou.

 

PÁTEK - Štafeta CTIF (9 x 50 m)

Mladší B

Naši benjamínci se do soutěže pustili jako hladoví vlci, jejich nadšení a touha po závodu naprosto excelovala. A takovým způsobem, že výsledkem byl neplatný pokus. Druhý pokus byl lepší a zatímco doma jej běhali velmi těsně pod 3 minuty, zde se časomíra zastavila na čase 2:37:69 sekund a to znamenalo 18. místo.

Mladší A

Do písmene to samé jako Béčko. První pokus špatný, ale druhý už byl lepší a výsledný čas 1:50:51 s je poslal na 4. místo.

Starší A

Štafeta, jenž byla nejvíce poznamenaná chybami soutěžících. Ani my jsme se jich nevyvarovali, ale až v druhém pokusu. Ten první byl docela slušný a výsledný čas 1:23:88 s stačil nakonec na velmi dobré 2. místo. Ostatní štafety běhali s desetivteřinovou penalizací, a to je na tuto disciplínu opravdu hodně.

 

PÁTEK – Štafeta dvojic (hydranty)

Mladší B

Technická disciplína, která dokáže velmi slušně zamotat pořadím. My jsme těsně před závodem sehnali nové hadice, o dost lepší a pro benjamínky hlavně lehčí, než jsme měli a čekali jsme jak se toto projeví v závodě. V této disciplíně naši nejmenší Plameňáci běhali kolem tří minut, jako například v Pomezské soutěži a i zde se o dost zlepšili. Výsledný čas 2:31:80 s byl nakonec jako 16. nejlepší.

Mladší A

Báli jsme se, že právě tato disciplína nás srazí z bojů o medaile, ale parta kolem Jiříka tento kritický moment přešla velmi dobře a výsledný čas 1:23:82 s stačil na 5. místo, což bylo nakonec docela dobré.

Starší A

Zatímco u mladších je tato disciplína naší noční můrou, ve starší kategorii je naopak naší silnou zbraní. A naši borci toto potvrdili – nejlepší oficiální čas historie v rámci okresní kol zněl 0:57:14 s a výborné 2. místo.

PÁTEK – požární útok CTIF

Starší A

Touto disciplínou závod začínal, a byl vlastně rozhodující. Jasně nejtěžší a nejtechničtější disciplína hry Plamen byly nejtěžší i pro naše nervy. První pokus pomalý běh, tedy 1:27:38 s, dále 25 s trestných a v tom okamžiku bylo naše podzimní vítězství na ZPV na Baldě bezvýznamné. Ale naštěstí máme borce, kteří nemají nervy a dokáží bojovat jen pod silným tlakem. Druhý pokus byl během suverénně nejlepší ze všech, čas 1:00:24, takže nám vlastně ani nevadila vymyšlená penalizace 10 sekund, kterou se pan rozhodčí snad snažil vetřít do přízně jednoho z našich soupeřů. Ale jak říká božský Lumír:“Kdo lehá mezi otruby, přichází svini pod zuby!“

Ale výsledek byl jasný – 1. místo.

 

SOBOTA – štafeta 4 x 60 m

Mladší B

Další vynikající představení našich borců a výsledný čas 1:21:59 s stačil na výborné 13. místo, což je pro tyto prvňáčky skvělá vizitka.

Mladší A

Obávaný běh byl pro ně nakonec velmi šťastným, protože čas 1:02:58 s jim stačil na 5. místo, ale v celkovém pořadí se pak posunuli opět na medailovou pozici.

Starší A

Naše elita tuto disciplínu běžela jako poslední závod a v tu chvíli nás jen osud a shoda nešťastných náhod mohli připravit o účast na krajském kole. Ano, dost nám zatrnulo po spadlém hasičáku, kdy se náš čas posunul o 5 sekund dále dopředu, ale ten hasičák je snad náš osud. Spadl nám i loni, spadl i letos. Naštěstí náš náskok byl již tak velký, že nás sice nakonec předběhlo v celkovém pořadí „domácí“ Jevíčko, ale kraj byl pevně náš. Čas 0:51:53 stačil na 6. místo, jinak bychom byli hned za běžeckými giganty okresu – tedy Jevíčkem a Kamencem, třetí.

 

Požární útok

Mladší B

Naše sportovní budoucnost zaběhla do tohoto závodu jen 6 útoků a a jenom dva se vešli pod minutu. První útok na hranici 57 sekund patřil tedy k těm lepším, a to jsme těsně před závodem trochu změnili způsob zapojení hadic. Druhý útok, to byl, vážení přátelé, malý koncert. Výsledný čas 0:41:50 s byl 16. nejlepším časem a je krásným odrazovým můstkem pro další závody ligy.

Mladší A

Zde se naše obavy, bohužel, potvrdili a potvrdila se i skutečnost, že tento tým v požárním útoku patří k horšímu průměru soutěže. Výsledný čas 0:25:08 s stačil jen na 12. místo a … . Zbytečné cokoliv dodat. Prostě změny jsou zde nevyhnutelné.

Starší A

Naši borci si opět trochu vylepšili rekord sezóny a čas 0:17:00 s byli nakonec 3. nejlepší. Ale toto umístění nás katapultovalo do krajského kola!!!

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Mladší B

Naši benjamínci doplatili na špatné startovní postavení z podzimní soutěže, ale když začínáte s 15 nováčky, lepší to prostě být nemohlo. Konečné 17. místo však zcela odpovídá našim plánům do budoucna s tímto týmem. V žádné z disciplín neskončili poslední a jako jediný neměli do startu tohoto závodu čas od svých starších kolegů. Mají od nás velkou pochvalu a pokud mám někoho vyzvednout nad ostatní, tak je to Dorotka Grossmannová, která zatím nad kamarády naprosto jasně dominuje. A ještě doplním jedno jméno – Nela Flídrová, nejmladší členka našeho kolektivu; a když sledujete s jakou elegancí dává rozdělovač při štafetě 4 x 60 m, to je pastva pro sportovní požárnické oči.

Mladší A

Krásné třetí místo po podzimu neudrželi a nakonec skončili na 5. místě. Ano, také toto místo je výborné, ale k medaili stačil pouze krůček. Do další závodů, teď už jen Okresní ligy, však budeme nuceni tento tým přestavět tak, abychom se na konci sezóny dostali s časem po 21 s, tedy tam, kam rozhodně patříme a na co tento tým rozhodně má!

Starší A

Parta kolem Dominiky jasně vládla soutěži a nebýt našeho prokletí s hasičákem (vždyť i loni Koubímu spadl a my se také báli o umístění), tak jsme opět na stupni nejvyšším. Ale jednoznačný cíl pro tuto sezónu, dostat se do kraje do Litomyšle, byl splněn úplně bez problémů. A to navíc s dvěma nováčky a bez tří zkušených borců. Nemohu mít k jejich výkonu ani to nejmenší. Tedy konečné 2. místo a jasný postup mezi 8 nejlepších celků kraje, po čtvrté v historii sboru, po druhé za sebou pro družstvo kolem Domči. Všichni můžeme jenom smeknout.

 

A nakonec opět představím naše šampiony –

Dominika Vápeníková – největší naděje požárního sportu pro Pomezí v dějinách

Milan Makovský – pro příští sezónu jasný lídr našeho TOP družstva

Zdeněk Pospíšil – největší bojovník v družstvu, menší postavou, velký zápalem pro tento sport

Tomáš Grossmann – je ho neustále všude plno a hlavně – je tam, kde má být

Martin Jukl – začíná jít ve stopách svého bratra – vícemistra ČR ve dvojboji z r. 2013

Tomáš Zerzánek – neuvěřitelně skvělá náhrada za Koubího

Jirka Háp – i on jde ve stopách starší bratra a hlavně – má ještě 2 roky před sebou

Lucka Trampotová – u hasičů v Pomezí druhým rokem, ale nebojí se ničeho a jde do všeho po hlavě

Jana Ševčíková – na to, že přišla poprvé v půlce letošního dubna a bez předchozí znalosti hasičského sportu, neuvěřitelná posila a rozhodně přinesla velkou naději pro další sezóny, neb má také ještě 2 před sebou

 

 

Ve svých článcích se vyjadřuji i k závodu, jeho průběhu i úrovni. Tentokrát mi odpusťte, ale dnes nebudu. Snad jen – nevím až kam už to musí zajít, aby se zabránilo tomu, co se tentokrát dělo. Nejen u mládeže, ale i v kategorii dorostu a následně i v neděli mezi dospělými.

 

Čili moje poslední poznámka za soutěží zní – opět moudrost od božského Lumíra:“Jak se jmelí zelená, kombajn valí doubravou“.

Že Vám to nedává smysl? Ona některá rozhodnutí je také nemají.

 

 

vedoucí Václav

 

P.S.: Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku. Tááááááááák určitěěěěěěěěěě!