Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPV Balda - sobota 18.10.2014

25. 10. 2014

Balda v zajetí Plamen(ák)ů
 
                V sobotu 18.10.2014 se odehrála na Baldě podzimní část hry Plamen – závod požárnické všestrannosti. Pořádáním této velmi důležité akce byl pověřen náš sbor. Celý závod se, alespoň ze strany našich borců, nesl v duchu pohřbu našeho významného člena, pana Jiřího Svobody, který měl den předtím pohřeb. Proto také všichni naši sportovci nastoupili s černými páskami na hrudích.
                Samotný závod se konal na dvou velmi dobře připravených trasách, a to pro starší žáky ve směru ke kapličce a pro mladší žáky a dorost ve směru Jitřence.
                Ale k výsledkům.
Mladší žáci měli původně běžet ve čtyřech družstvech, ale, jak je, bohužel, u nás již tradicí, jedno dítko se bez omluvy nedostavilo a my řešili tento problém. Jako neschůdnější bylo rozpuštění posledního týmu prvňáčků a malí Plameňáci, aby nemuseli odejet domů, byli půjčeni jiným družstvům. Takže Linda se Štěpánem posílili Osík, Ondráš Hartmanice a Ríša Bystré. Nutno doplnit, že jsme na jejich výkon slyšeli pouze samou chválu a je velkou škodou, že nemohli startovat za Pomezí. Snad příště. Ještě musíme dodat, že na poslední chvíli onemocněl David z A týmu (a vida, tady mají rodiče tu odpovědnost a zavolají včas) a my řešili přesuny v družstvech.
Mladší žáci C tým složený z velitele Najmiho, který poprvé po svém zranění na tréninku v červnu 2014 přišel do kroužku, Filipa, Dana, Rádi a Pavla Makyho měl za úkol jediné – neskončit jako poslední. Kluci toto splnili a konečné 30. místo z 38 kolektivů bylo docela slušné.
Mladší žáci B týmu velela Emmička a spolu s dalšími čtyřmi princeznami, tj. Šájou, Dorotkou, Kristýnkou a Nelinkou splnili stejný cíl, jako kluci před nimi, ještě daleko lépe. Porazily celkem 17 družstev a v konečném hodnocení obsadily 21. místo.
Od obou těchto družstev výborné výkony, když si představíte, že jsme absolvovali pouze 5 tréninků po 1 hodině, to vychází na každého nového borce pouze 15 minut. Proto jsou tyto výsledky skvělé a určitě i s velkým příslibem pro budoucnost, ale i jaro 2015.
Mladší žáci A tým pod velením Jirky a ve společenství Honzíky, Martina, Páti a nové nasazeného Macíka sice velmi špatně zastřílel, ale jinde poté už chybu neudělali a postupně stoupali pořadí nahoru. Jejich skvělá jízda skončila až na krásném 3. místě. Výborný výkon.
 
Starší žáci nastupovali také oslabeni. Ze zdravotních důvodů nemohl do závodu nastoupit nezkušenější borec – Martin Jukl, a proto již delší dobu jsme připravili jednotlivé týmy na malé změny. Zrušili jsme loni výtečný dívčí tým a holkám jako velitele jim nasadili Toma, zatímco u loňských přeborníků za nemocného Martina nastoupila Dominika. Z posledního družstva se do tréninku zapojili stabilně tři borci Myšák, Hápík a David, sem tam zabloudil i Thirry, ale ostatní dva borci asi neví, kde hasičská zbrojnice leží. Proto není divu, že jsme za těchto okolností byli vůbec rádi, že se alespoň na závody sešli.
Starší žáci B týmu tedy velel Hápík, s ním běželi ještě Myšák, David, Thirry a nakonec i Dodo. Vzhledem k anarchistickému přístupu k tréninku některých borců i oni měli jediný úkol – neskončit jako úplně poslední, což ji reálně hrozilo. Konečné 27. místo z 32 startujících družstev je naprosto odpovídající, ovšem nebýt třeba zbytečných chyb jako na azimutu, kde borec naměřil (mimochodem jako první člověk v dějinách lidstva) 368 st. (zde ještě jedna odbočka – tento azimut byl 10 st. a náš borec by se normálně vešel do 5 stupňové tolerance!!!), mohli být i daleko výše.
Starší žáci C tým, tedy Tom s Náťou, Žužu, Terčou a Terčou zaběhl ZPV skvěle. Vybíhali na trať jako poslední, ale asi proto, aby celá soutěž byla ještě napínavější. Doufali jsme v opakování loňského 6. místa, ale tito sportovci se ještě zlepšili. Nejprve to sice vypadalo na skvělé 5. místo, ale po opravě čekací doby se náš tým vyhoupl až na neuvěřitelné, ale o to krásnější 3. místo. Nelze nic jiného než jim zatleskat.
Starší žáci A tým byl podle nás velikým favoritem tohoto závodu. A nutno dodat, že se vybíhali na trať hned na úvod celého soutěžení, neboť měli startovní číslo 2. Po jejich doběhu do cíle již vlastně bylo po závodě. Nejrychlejší běh, nejméně trestných bodů ze všech (celkem pouze 4, další družstvo Pomezí C mělo 5 a potom již 7 a více), prostě po doběhu této v cíli první štafety ostatní již běželi pouze o další umístění. Celkové vítězství o více než 5,5 minuty deklaruje všechno. Plameňáci prostě září dál a stále víc.
 
                Pokud se podíváme ještě na výsledky dorostu, kde nedílným článkem jsou právě borci z kategorie starších, dorostenci byli 1, dorostenky 2, jednotlivci si odvezli dvě 1 a dvě 2 místa.
                Co dodat?
Balda byla opět soutěží, kterou zcela opanovali Plameňáci z Pomezí.
 
Jóóóó, hošánci, je to prostě v nich.
 
Vedoucí Václav
 
P.S.: Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku