Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. závod OL - Poličská pohárovka 28.6.2014

9. 7. 2014

 V první prázdninový den jsme v "plné" síle odejeli do sousední Poličky, kde jsme ukončili jarní část soutěží. Píši v plné síle v uvozovkách, protože vlivem zranění a onemocnění jsme sice přihlásili dvě družstva v obou kategoriích, ale B tým v mladší kategorii běžel mimo soutěž, neboť jej museli doplnit  3 borci z A týmu a pravidla přitom povolují pouze jednoho. Přesto jsme chtěli vyzkoušet v soutěžním zápřahu naši historickou raritu - měli jsme dvě proudařky v průměrném věku 6,5 roku!!! - tedy prvňačku Emmičku Kynclovou a školkačku a hvězdu hry Plamen z Vítějevse - Šáju Stýblovou. Ale po pořadě.

Mladší A

Parta kolem Thirryho se konečně chytla a zaběhla oba útoky výborně. Výsledný čas 22.56 s však nakonec ve velmi nabité soutěži stačil na konečné 5. místo, ale přesto si všichni zaslouží velkou pochvalu, protože konečně opět předvedli, že patří mezi okresní špičku.

Mladší B

První útok našim malým slečnám příliš nevyšel, protože útočili v téhle sestavě po jediném tréninku, ale za to druhý, to už byla síla. Perfektní běh a výsledný čas Emmičky byl neuvěřitelných 26.57 s!!! Šája, zvědavá jako každá ženská, když za sebou zaslechla pokřik:"Šájo, utíkej!", se otočila, zastavila a pátrala po tom, kdo na ni volá. Pak se rozběhla a předvedla perfektní sestřik v konečném a výsledném čase 36.42 s. Obě dvě, ale i na přetlakovém ventilu Áďa Hladká a na rozdělovači Ráďa Mitáš, zaslouží ještě jednu velikou jedničku. Protože tato sestava, za pomoci ostřílených kozáků - Myšáka., Jiříka a Doda, dokázala porazit i stejně věkově starou štafetu malých profíků z Hlinska, a to je obrovský úspěch.

Starší B

Naši náhradníci z okresní přeborníky byli nejvíce zdecimovanou sestavou. Chyběla nám totiž pro nemoc  Natálka Svobodová, Terezka Kropáčková, Eliáš Houdek i Lucka Trampotová. Takže nakonec nejvíce slepovaná štafeta také po jediném společném tréninku převedla ve druhém pokusu excelentní nalití a poté skvostný útok, jenž se zastavil v konečném výborném čase 22.12 s. Co bychom za takový čas dali před dvěma roky?!? Konečné 8. místo je naprosto vynikající, a tak mi zbývá jen sdělit jen seznámit veřejnost s těmito borci - koš - Milošek Hegr, narážení - Jirka Háp, savice - Terča Hladká, strojník - David Mitáš, rozdělovač - Tom Zerzánek, pravý proud - Náťa Jílková a levý proud - Žužu Lopourová. Hluboká poklona za Váš výkon.

Starší A

Tito mistři byli v ošemetné situaci. Jasně vedli ligu, ale případný nepodařený závod by je odsunul do hloubi startovního pole. První útok se nevyvedl, ale jak jsem již psal v článku k Pomezské soutěži, jsou to prostě "profesionálové". Dokáží se soustředit na pokus, ve kterém jim jde o vše. To dokázali v Pomezí, na Plamenu ve Vítějevsi a nakonec i tady. Druhý útok, to byl koncert celého družstva. Bohužel, naše mašina nemá parametry se srovnávat s Poličskou, která byla na druhém stanoviště, takže nám k vítězství chybělo pouhých 0,14 s. Přesto druhé místo je skvělé a již po čtyřech závodech ze šesti (čtyři nejlepší závody se nakonec počítají do konečného hodnocení ligy) mají naši borci zajištěné minimálně celkové 2. místo!!!! Ve zvýbajících dvou závodech musí být nejméně jednou alespoň druzí a potom už jenom""Titul, předsedo, titul!!!"Anebo se situace i bez našeho přičinění vyvine tak, že prostě vyhrajeme i bez snažení. Jednoduše řečeno, liga je tímto týmem rozběhnutá bravůrně!

 

Tímto přeji všem svým sportovcům krásné a zasloužené prázdniny a už se těším na podzim, kde, doufám, se po 7 letech ukážeme našim kamarádům a rodičům na Baldě, neboť právě náš sbor pořádá podzimní část hry Plamen 2014-2015 - Závod požárnické všestrannosti. Ale o tom až příště. 

absolutně spokojení vedoucí mládeže

Václav a Diego Armando 

 

P.S.: Na závodech v Poličce jsme byli, bohužel, přítomni i dost nechutného opileckého výstupu jednoho nejmenovaného soudruha. Že se nám toto ihned vrátilo zpátky od vedoucího z jednoho městečka za Hřebečským tunelem, toto nechci na těchto stránkách dále komentovat.  Stačí, že si dopisujeme s naším "oblíbeným kamarádem".

Jeden výstup z této trapné události ale uvedu. Bude-li se toto někdy v budoucnu opakovat, okamžitě s dětmi odjíždíme ze soutěže. I kdyby nás to mělo stát vítězství v lize! Děti mimo jiné učíme slušnosti, jednání fair play (my ano, pane "oblíbený vedoucí"!!!) a úctě a toleranci k soupeřům. Za dobytky v podobě neslušných diváků opravdu nemůžeme (to bychom potom mohli poradit Spartě či Baníku jak na ně), ale nutit děti poslouchat nízko inteligenční výjevy nemusíme. To rozhodně NE.