Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. závod Okresní ligy - Kunčina 7.9.2013

11. 9. 2013
6. závod Okresní ligy - Kunčina 7.9.2013
            Týden po nervy drásajícím závodě v Kamenci jsme se rozjeli s naším "B" týmem starších do Kunčiny u Moravské Třebové, kde jsme chtěli definitivně potvrdit pozici nejlepšího týmu ligy.
            Karty byly jasně rozdané, buď náš tým skončí v útocích do třetího místa a sám si již zajistí mistrovský titul nebo Kamenecké Áčko tento závod nevyhraje a potom je jedno, jak dopadneme my. Mohli jsme také závod vynechat a doufat v pomoc jiných družstev nebo nevěřit v sílu Kameneckých hasičů, ale brali jsme to tak, jak se bere pochvala, pokud se nepochválíš sám, jinej to za tebe neudělá neboli pokud si nepomůžeme sami, nikdo nám jen tak pomáhat nebude.
            Štafeta 4 x 60 m
Speciální štafeta dle Kunčinských pořadatelů, tedy v pořadí volný úsek, hadice, přeskok a hasičák nedopadla dle našich představ. Naši borci měli zcela dle předpokladů opět jasně nejrychlejší čas, ale ty chyby. Dvacet trestných bodů je moc a tak konečné sedmé místo bylo i docela lichotivé, ale díky druhé štafetě. Ovšem rázem se nám rozplynul sen o stupních vítězů. Je však pravdou, že jsme borce připravovali především na požární útok a netušili jsme, že máme tak poslušný tým, který si tak "přesně" vezme naše slova, o nedůležitosti štafety, k srdci.
            Požární útok
Hned první tým soutěže - Lubná - předvedl nádherný útok a jejich výborný čas 15,55 s hrál především do našich karet, neboť Kamenecké družstvo se takto dostalo pod obrovský tlak. Jako třetí nastoupil do závodu tým z Jevíčka A a předvedl také nádhernou podívanou - výsledkem byl čas 17,50 s a průběžné druhé místo. Kamenecké Áčko startovalo jako desáté v pořadí a po něm jsme se na start chystali my - stejně jako v Kamenci. Borcům z Kamence se útok nepovedl a my jsme začali tušit, že vítězství v lize se blíží.
Náš útok, to nádhera zrovna nebyla, Koubí dvakrát uklouzl a v kleče přidával plyn na mašině. Je to až k nevíře, ale časomíra se zastavila na neuvěřitelném čase - 15,41 s!!! První místo i s dvojnásobným pádem!!!
K tomuto už není co dále dodat. Naši MISTŘI opět prokázali svoji neuvěřitelnou vůli i odolnost a vyhráli soutěž požárních útoků v Kunčině i v celé lize. A to takovým způsobem, že získali 100 bodů ze 100 bodů možných.
Nakonec jsme byli naoko zklamáni ne z nepovedené štafety, ale z útoku, kdy nebýt Koubího dvojitého pádu, mohli naši borci atakovat i 13 sekundový čas. Ale o ten se pokusíme již v sobotu dne 5. října 2013, kdy Mladějov u Moravské Třebové zažije - červenobílé peklo.
A na to srdečně zveme nejen naše sportovce, ale všechny občany obce Pomezí.
Proč?
V této lize zvítězí
opět borci z Pomezí!
 
Vedoucí Václav