Jdi na obsah Jdi na menu
 


Červeno-bílé peklo aneb Mladějov v obležení

7. 10. 2013

     Jak jsme již dříve avizovali, na poslední závod Okresní ligy Svitavska mladých hašičů (dále jen OL) jsme jeli autobusem.

     S našimi třemi družstvy (1 x mladší žáci a 2 x starší žáci) nás do Mladějova na Moravě doprovázel početný Fan-club, aby s námi oslavil již jisté vítězství v OL v kategorii starších žáků.

     Ve slunečném, ale větrnou loterií ovládaném závodě se našim týmům nakonec moc nedařilo.

Mladší žáci ve štafetě 4 x 60 m si opětovně neodpustili nějaké chyby a samotný požární útok již tradičně také nebyl perfektní. Ale nakonec udrželi sedmé místo, i když je od konečné páté příčky v OL dělil pouhý bod. 

Starší žáci A tým naproti tomu zaběhli bez chyb a potvrdili, že z jejich středu bude vhodné doplnění po odcházejících deváťácích. Požární útok, to byla óda na naši duši, protože, v jinak pro nás nepovedené soutěži, předvedli dokonalý útok s nástřiky 18.86 a 19.33 s, což byl nejen jejich nejlepší výsledek v lize, ale hlavně konečně prolomení té magické dvacítky. 

Starší žáci B tým jel do Mladějova s jistotou vítězství v lize a celou soutěž pojal jako krásný pohodový závod. Štafeta velmi dobrá, dá se říci v poklidném tempu, zaběhnutých 48.06 s bylo nádherných. Bohužel, náš požární útok, chlouba celé soutěže, se nám tentokrát nedařil a naši proudaři marně bojovali s místy až neregulérním větrem, takže nakonec z toho byl nejhorší výsledek v celé sezóně. Ale ani to nám nemohlo zkazit naši radost z celkového prvenství v celé OL. 

     Co ale musíme zdůraznit, to je činnost našeho Fan-clubu. Pod vedením velitele sboru od rána do večera neustále povzbuzovali a byli jediný, kdo tvořil na stadionu v Mladějově atmosféru. Zvuk čtyř trubek za doprovodu neutuchajícho bubnu po celých dvanáct hodin neustále povzbuzoval všechny účastníky soutěže a pochopitelně nejvíc naše týmy. A byl to právě Fan-club, který vybičoval svým povzbuzováním náš A tým starších žáků k jejich životnímu útoku. Z pohledu místních lidí se jednalo asi o návštěvu z Marsu, protože se v celých procesích chodili dívat na skupinku v červenobílých bojových barvách, která neustále povzbuzovala soutěžící. Jednoznačně můžeme říci, že Pomezští fandové byli ozdobou celé soutěže a pokud se někomu vybaví soutěž v Mladějově z 5. října 2013, rozhodně si jako první vzpomene právě na tento skvěle sehraný kotel našich příznivců. To potvrzuje i fakt, že za námi přišel velitel soutěže Pavel Malíšek, který s radostí sděloval, že takovou atmosféru nemají ani při zápasech domácího fotbalového týmu Tatranu Mladějov! Pochvala na naše příznivce se řinula ze všech stran  a bylo jedno, jestli to jsou sportovci či trenéři Jevíčka, Lubné, Sádku či Moravské Třebové. 

     Závěrem můžeme pouze dodat, že, i kdyby náš B tým starších zvítězil, stejně by jeho vítězství zaniklo v neskutečně krásném, emotivním a srdcervoucím vystoupení našich fanoušků. 

Prostě Mladějov na Moravě v sobotu 5. října 2013 přestal existovat, protože tuto krásnou moravskou vesnici totálně pohltilo červeno-bílé moře Pomezských vikingů, které zde vytvořilo jedinečnou pekelnou atmosféru. 

S pokorou všech velkých vítězů tímto sdělujeme do světa:

"vážený Fan-clube z Limberka - ten veliký pohár patří Vám!!!!"

 

P.S.: V sobotu dne 12. října 2013 se má obec Sádek na co těšit, neboť sem přijede na Superpohár Hejtmana Pardubického kraje i vítěz Svitavska v kategorii starších žáků - SDH Pomezí s doprovodem červeno-bílých pekelníků!!!