Jdi na obsah Jdi na menu
 


jarní část hry Plamen 2013-2014, Vítějeves, 30-31.5.2014

1. 6. 2014

 Tak už to máme za sebou a tento víkend se zapíše opět zlatým písmem do dějin dětského hasičského sportu SDH Pomezí. Základem rozhodně bylo vydařené představení na podzimní ZPV v Jevíčku a vše jsme potvrdili skvělým výkonem teď ve Vítějevsi.

Ale po pořadě.

Mladší žáci

Po podzimním slušném 5. místě jsme si připravovali útok na medailové pozice. Před námi nedostižný Sádek A, jejich mladší borci a poté výkonnostně výborné kolektivy z Lubné a Kamence. Těsně v patách Moravská Třebová - Udánky, Bystré atd. Naši nevýhodou byly nevyrovnané výkony našich borců, ale naopak skvělý výsledek z Jevíčka.

Štafeta 9 x 50 m

Výborný výkon a skvělý začátek, jímž bylo 2. místo.

Štafeta dvojic

Opět bez chyb a opět 2. místo.

Po prvním dnu posun na celkové 2. místo!!!

Požární útok

Nervozita z možné medaile sehrála své a po dvou nepodařených pokusech až 12. místo v disciplíně, čímž jsme se museli rozloučit s útokem na první dvě místa, ale stále jsme pevně drželi bronzový stupínek.

Štafeta 4 x 60 m

Opět excelentní představení, 3. místo. Kdo neviděl druhou štafetu v hlavní roli s Radimkem a Šájou, ten bude do smrti litovat. Dva nejmenší a nejmladší naši sportovci předvedli výkon, za který jim ve stoje aplaudoval celý stadion!

Celkové 3. místo bylo logickou a zaslouženou odměnou za předvedený výkon!!!

 

Starší žáci B

Tým složený především z páťáků měl jediný úkol. Udržet po podzimním 6. místě v ZPV místo v první desítce. Totiž je velký rozdíl mezi sprintem žáka páté a devátě třídy. S ostatními se mohli rovnat pouze technických disciplínách, v rychlostních nemohli mít šanci.

Požární útok CTIF

Nejtechničtější a nejnáročnější disciplína celého Plamenu dopadla skvěle. Naši sportovci vylepšili svůj výkon z pohárovky Malé Hané a odměnou jim byly famózní 7. místo z 21. kolektivů!!!

Štafeta 9 x 50 m

První rychlostní disciplína a průkazný rozdíl vlivem stáří závodníků. Konečné 13. místo však bylo v reálu očekávání.

Štafeta dvojic

Opět technická disciplína a opět výborný výkon a celkové 7. místo.

Po prvním dnu neuvěřitelné 7. místo v celkovém pořadí!

Štafeta 4 x 60 m

Druhá rychlostní disciplína, ale tentokrát umístění na úplném konci první desítky, čili výborné.

Požární útok 

Výborný útok, v rámci možností našich borců, a čas lehce přes 22 s stačil ve velmi kvalitní soutěži pouze na 14. místo.

Celkové 9. místo mezi 21 družstvy je velmi příjemným překvapením a potvrzením kvalit naši nejméně zkušených starších žáků. Jsou rozhodně příslibem pro budoucnost!

Starší žáci A

Borci, jež suverénně ovládli podzimní ZPV, a také i v tu chvíli vedli Okresní ligu v požárních útocích, měli před sebou pouze jediný cíl - po čtyřech letech opět proniknout mezi nejlepší týmy Pardubického kraje! Náskok před největším soupeři pro jarní část hry Plamen totiž činil 3 body na Kamenec, 7 bodů na Lubnou a 9 bodů na Jevíčko.

Požární útok CTIF

Velmi slušné provedení a 2. místo za Jevíčkem A bylo pěkným odrazovým můstkem pro splnění snu.

Štafeta 9 x 50 m

Opět kvalitní a bezchybný výkon a opět 2. místo, tentokrát za Kamencem. Náskok před soupeři zůstává stále stejný.

Štafeta dvojic

Po nevídané souhře všech borců je v cíli výsledný čas lehce přes 54 s a jasné vítězství. Rozhodčí disciplíny nešetří chválou  a někteří z nich dokonce tvrdí, že za 20 let jejich rozhodování takovou štafetu neviděli!!! Bohužel přichází poslední z nich, která viděla přešlap hadice, což znamená 10 trestných vtěřin. To může znamenat i pád do druhé desítky a konec snům o účasti v kraji. Čas je však nakonec natolik excelentní, že stačí i s penalizací na 4. místo.

Po prvním dnu to nakonec znamená vedení o 3 body před Kamencem, Jevíčko i Lubná ztráci 7 bodů.

Štafeta 4 x 60 m

Velmi dobře rozběhnutou štafetu brzdí pád ručního hasičského přístroje a začíná důvodná obava o účast na kraji. Pořadí této disciplíny je 1. Jevíčko, 2. Kamenec, 3. Lubná, 4. Pomezí A. (Co všechno předcházelo tomuto pořadí, tomu věnuju příští článek, rozhodně bude stát za to, aby jste viděli co se může všechno v dětské soutěží stát.) V tu chvíli vedeme před Kamencem pouze o jediný bod, Jevíčko ztrácí 4, Lubná 6.

Požární útok

Závěrečná disciplína znamená boj o vítězství v soutěži, o postup do kraje, ale v neposlední řadě i o body do okresní ligy. Po prvních pokusech vede Lubná s časem 17.20 s, druhé a třetí místo patří dvěma Jevíčským týmům, Kamenec přes problémy s nalitím 20.89 s. Našim se útok nevydařil, problémy na koši i u strojníka znamenají čas 21.13 a po prvních pokusech 7 místo, což nás zatím nejen stojí účast v krajském kole, ale dokonce nás posunuje mimo stupně vítězů. Jak už jsem ale napsal v komentáři k Pomezské soutěži, naši borci jsou nejen profesionálové, ale mají i zkušenosti a um, jenž dovedou prodat. Kamenec, který jako jediny startuje před námi, svůj pokus pokazí a je odsouzen k čekání, jak se situace vyvine. Naši borci naprosto koncentrovaní a s neuvěřitelným odhodláním předvedou výsledky své poctivé přípravy - výsledný čas 17.10 s je vystřeluje v ten okamžik nejen na první místo v této královské disciplíně, ale již definitivně (bez ohledu na další vývoj závodu) potvrzuje jejich celkové vítězství v soutěži a tím i vysněný postup do kraje!!! Ze zbývající šestice soupeřů tento výkon pouze stínuje Jevíčko A s časem 17.48 s, což jim však stačí na druhé místo a doplnění našich mistrů na krajském kole v Přelouči. Kamenec je vlivem horšího požárního útoku třetí. Vše nakonec ještě změní poslední tým soutěžící v této disciplíně -  Hartmanice, jenž se zlepší na 18.03 s, což je 4. čas v požárních útocích, avšak znamená, že odsunuje Kamenec až za Lubnou mimo stupně vítězů.

Celkové pořadí:

1. Pomezí A - 14 bodů

2. Jevíčko A - 20 bodů

3. Lubná - 21 bodů (lepší požární útok)

4. Kamenec - 21 bodů

5. Hartmanice - 43 bodů

Naši borci vedli od začátku celé soutěže až dokonce. Jsou prostě

 

           * * *   MISTŘI   * * *

 

Konečné hodnocení

Vše, co jsme si před závodem předsevzali, jsme splnili. Proto slavíme jeden z nejlepších výsledků v dějinách dětského hasičského sportu SDH Pomezí.

Tímto chci všem našim sportovcům vyslovit poděkování a uznání jejich přístupu k soutěži. 

Neméně zaslouží poděkování všichni rodiče a kamarádi ze sboru, kteří nám pomohli v přepravě dětí na soutěž i v hlídání děti při soutěži samotné. A speciálně chci poděkovat naší milé "pradlence" Macině, díky ní vypadají děti jako ze škatulky a ne jako zvěř (i když se tak někteří chovají).

Ještě jednou díky všem, jsme na Vás i Diegem velmi pyšní, za to, co jste všechno dokázali pro nás, pro sbor i pro obec.

 

vedoucí Václav