Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když se více mluví než myslí .... aneb prověřuj a pak kritizuj.

23. 10. 2013

Povím Vám na rovinu, nechtěl jsem na toto sprosté a zcela lživé tvrzení nejprve ani reagovat. Ale koneckonců tyto stránky vznikly právě proto, abych já sám a jenom za sebe vyjádřil názor na věc, která poškozuje hasiče a ti ze slušnosti nemohou, nechtějí  anebo se dokonce bojí říci svůj názor veřejně. 

Problém?

Na superpohár hejtmana PU kraje odejelo naše družstvo starších žáků v počtu 7 borců. Soutěžili jsme pouze v požárních útocích a tak nebyl důvod brát víc dětí. Samozřejmě s námi jeli i jiní sportovci (proč je nevzít s sebou, že), kteří však jeli za sebe, bez toho, že bychonm se o ně nějak zvlášť starali. Jednoduše řečeno, místo v autě bylo, tak jsme je vzali. Jel s námi i sportovec, který normálně za družstvo startoval, ale v této disciplíně by byl navíc, Chtěl s námi jet, či spíše být se svými kamarády, nebyl jediný důvod jej nevzít. Jméno tohoto borce nemohu, vzhledem k právní normě v souladu s jeho věkem, uvést. Dejme mu jméno třeba Arnošt. 

Co dělal Arnošt během závodu, to Vám neřeknu, protože to skutečně nevím. Soustředili jsme se na útoky a na možnost vyhrát. Po prvním útoku jsme se zase s Diegem snažili dát družstvo do kupy tak, aby zapomnělo na nezdar a v druhém útoku všem předvedlo, že i tak jsou nejlepší. A to se nám, samozřejmě za vstřícného přístupu našich sportovců, i podařilo. 

Později jsme se doslechli, že Arnošt má v Sádku hodně příbuzných a tak si prý se strýčkem, bratránkem či jinými přibuznými zašel ke stánku, kde jej rodina hostila. Toto nemohu ani potvrdit ani vyvrátit, já osobně jsem jej tam neviděl. Co ale mohu zcela vyloučit, že by mu jakékoliv pití zakupoval kterýkoliv z hasičů či našich příznivců, jež do Sádku přijelo kolem dvaceti osob. 

Pokud mám přiznat nějakou naši chybu (kterou však já osobně za chybu nepovažuji), měl Arnošt na sobě dres Pomezí, neboť, jak jsem již uvedl, byl členem širšího týmu a já mu nebudu bránit v jeho hrdosti, že je pyšný na svoji aktivní účast v Pomezském družstvu. 

Krátkým sumářem řečeno, že do závodu nezasáhne Arnošt věděl a že se bude celou dobu starat pouze sám o sebe, to také. SDH Pomezí jej pouze svým autem dopravilo do Sádklu a zase zpět. Toť vše.

Co se stalo?

Na soukromé akci v sobotu dne 19.10.2013 jsme byli opětovně osočení otcem Arnošta, že hasiči učí děti pouze chlastat.

Arnoště starší - ANO!!!

Jen díky tomu, že naše - Vaše děti na trénincích jenom chlastají, kouří, fetujou a provádějí i jiné nemravnosti, a to již po celou dobu existence dětských sportovních družstev dnešní mužský tým patří mezi nejlepší v okrese a dokonce i vyhrál soutěž nad profesionály ze Širokého Dolu, dorostenec Pepa Jukl je vícemistr České republiky a žáci SDH Pomezí jako jediní!!!!!!!!!! vyhráli Svitavskou ligu v obou ročnících. Navíc v uvedený den (19.10.2013) jen díky vysoké hladině alkoholu v krvi vyhráli s obrovskou převahou závod požárnické všestrannosti v Jevíčku!

Co pro děti, a nejen ty vlastní, děláš Ty?

To, že roznášíš po obci i mezi zaměstnanci svého chlebodárce lži, výmysly a vydedukované žvásty dětem ( a nejenom tvým) pomůže? 

Že urážíš a pomlouváš hasiče?

Poptej se nejprve u své Sádecké rodiny a vyslechni názor i jiných, než si budeš zase vyplachovat na veřejnosti!

Asi se teď cítíš jako hrdina, ale tvé hrdinství jsme všichni viděli. Když jsi byl na akci vyzván, ať jdeš své urážky vysvětlit, zmizel jsi v kuchyni a schoval se pod největším hrncem. A domů jsi šel kanálem, aby jsi nikoho nepotkal (ještě že díky obecnímu zastupitelstvu je již kanalizace funkční, že).

Závěr?

Kdo se věnoval jakémukoliv sportu, ať je to už ta hasičina, nebo fotbal, hokej, atletika či cokoliv jiného, dobře víte, že 

kdo chce být úspěšný, musí trénovat, trénovat a když už nemůže, tak musí zase trénovat.

A tvrdit, že za úspěchy je požívání alkoholu může z huby vypustit jenom skutečný debil, jenž po dvanáctileté školní docházce úspěšně absolvoval i pátou třídu základní školy, ve čtyřiceti letech se s bídou naučil jíst příborem a napočítá na prstech do deseti, pokud nemá zrovna na rukou palčáky! (- tímto přirovnáním nemám na myslí Arnošta staršího). 

Domnívám se totiž, že až Arnošt starší příjde na podstatu věci, pochopí. Ne, že by se přišel hasičům omluvit, na to skutečně nemá, ale pochopí to. 

Hold jsou rodiče, kteří nám pomáhají, jsou rodiče, kteří nači činnost nekomentují  a jsou i rodiče, kteří hledají, hledají a snaží se najít cokoliv, co nás poškodí. 

ALE VÁŽENÍ RODIČE

poškozujete i své děti, i oni jsou totiž hasiči.

A víc se už nechci rozčilovat.

Zdarec všem

 

Vedoucí Václav