Jdi na obsah Jdi na menu
 


O pohár Malé Hané - Jevíčko, čtvrtek 8.5.2014

13. 5. 2014

 Tak jsme ve sváteční den vyrazili společně s kamarády ze Sádku do Jevíčka, kde nás na náměstí čekal první závod Okresní ligy. Běháním po asfaltu a po dlažbě, pokryté koberci, jsme načali novou sezónu Okresní ligy.

A výsledky?

Mladší žáci

Kolektiv kolem Thirryho konečně ukázal, že patří mezi okresní špičku a svým požárním útokem šokoval všechny soupeře. Jejich čas 20,86 s dlouho byl nepřekonatelný a dokázali jej nakonec pokořit pouze největší favorité ze Sádku. Takže skvělé druhé místo a obrovská pochvala. 

Druhá disciplína, kterou normálně mladší žáci neběhají, tedy alespoň na Svitavsku ne, tedy požární útok CTIF byl zcela v naší režii a naši borci předvedli téměř dokonalý závod. Pro nás se bohužel výsledek tohoto závodu nezapočítával, protože jinak bychom domů vezli putovní pohár. 

Přesto ale musím sportovně uznat sílu a připravenost našich kamarádů ze Sádku, kteří nemají již druhý rok konkurenci mezi mladšími žáky. Doufám jenom, že naší borci jim jejich obhajobu pořádně ztíží, že na to mají, to v Jevíčku jasně dokázali.

 

Starší žáci

B tým

Družstvo složené především ze žáků páté třídy rozhodně nezklamalo. Bohužel se jim ani v jednom případě nepodařilo nalejt, a proto se nevešli do první desítky. Ale jejich úkol je se učit a pomalu se tak připravovat na další sezónu. Přesto nemohu připomenout jejich druhý požární útok CTIF, kde obdrželi pouze 40 trestných minut a nebýt špatné mušky Terezky Kropáčkové u nástřikových terčů, mohli se umístit, alespoň v této disciplíně v mezi prvními pěti. Jejich čas by měl přijít až na Plamenu ve Vítějevsi, kde s tímto kolektivem chceme udržet první desítku. V jejich silách to určitě je a pokud uberou i trochu ze své nervozity, bude výsledek i lepší.

A tým

Naši borci nejzkušenější pouze potvrdili moje slova o tom, že v současné době by neměli mít na okrese žádnou konkurenci a že pokud neudělají chybu, jasně zvítězí. Svým výsledkem i toto potvrdili, bohužel jim jako soupeř přijeli několikanásobní účastníci Mistrovství republiky ve hře Plamen - borci z SDH Drnovice u Vyškova. Borci, jejichž výkonnost je v zcela jiné dimenzi a o kvalitě jejich borců hovoří i 80 starších žáků a 5 kolektivů v této kategorii. Přesto nači borci byli jediný, kdo s nimi držel krok. Požární útok CTIF prohráli pouze o 4 vteřiny a náš požární útok v čase 16,91 s i těmto zkušeným Drnovickým borcům nahnal strach. Vzpamatovali se až druhým pokusem a jejich čas 14,85 s byl skutečně nádherný. Přesto naši borci získali za tímto supertýmem dvě druhá místa, což bylo nakonec i druhé místo celkově.

Závěrem si připomeneme pouze trochu statistiky. 

Naposledy jsme poháry v obou kategoriích zároveň získali ve hře Plamen v Čisté v květnu 2012 a v pohárovce dokonce až před pěti roky, přesně v květnu 2009 ve Velkých Opatovicích. Takže bychom mohli být spokojeni.

Ale to bychom nemohli být v Pomezí, aby se nám do oslav skvělých výsledků opět ihned nevkradla nesmyslná hloupost. Na jednoho z mladších žáků asi dolehla tíže okamžiku slávy a tak si vymýšlel a vymýšlel, takže nám vedoucím, jinak jeden z nejlepších závodů v historii mladých hasičů, pořádně zhořknul. Nebudu uvádět jméno sportoce ani o jaký zcela vylhaný problém šlo, ale mohu zcela zodpovědně a v klidu (proto napsání článku trvalo tak dlouho) sdělit - pokud někdo úmyslně kazí a znehodnocuje práci ostatních, nemá v kolektivu místo. Mladý hasič musí totiž dle směrnic jednat čestně a to výmysly a lži rozhodně nejsou. 

Abychom nekončili smutně,

musíme přiznat, že jsme oba vedoucí dětem slíbili, že v případě jejich úspěchu na soutěží v sobotu dne 17.5.2014 (kam Vás všechny srdečně zveme) v Pomezí, konkrétně

pokud vyhrají starší žáci nebo mladší žáci skončí na stupních vítěžů, přijdu já o vousy a Diego o vlasy. Pokud by mladší žáci dokonce vyhráli, musím si nechat udělat melír na vlasech. O barvě rozhodnou právě mladší žáci. 

Takže motivaci mají, co myslíte?

 

vedoucí Václav

 

P.S.: Co si někteří rozhodčí dovolí, či dokonce jak manipulují se závodem a  výsledky, o tom bychom Vám mohli vyprávět. To už totiž není hloupost jednoho malýho žáka, ale úmyslné poškození všech soutěžících za účelem podvodného vyhrání závodu. Ale ani v tomto případě nebudu jméno "rozhodčího" uvádět, neboť kdo jezdí na dětské soutěže, ve jméně tohoto "rozhodcovského ksindla" se nemůže splést. 

Neb jak říkal pan Abrhám, co by falešný vrchní ve známém snímku  ***Ústí není Praha, zde mu pšenka nepokvete***, já pouze upravím tento bonmot na *** Pomezí není Jevíčko, u nás tento šmejd nebude mít možnost absolutně do ničeho mluvit!!!***