Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezóna 2013-2014 - konec

6. 10. 2014

 

            Před chvílí jsem dokončil příspěvek k poslední soutěži této sezóny a ještě teď mě od soboty hřeje tak fantastický úspěch, kterého naši žáci dosáhli. Před sezónou muselo, kvůli věku, odejít celkem pět borců - Šíba, Bedy, Přemek, Koblížek a Gargy. Přesto jsme v požárním útoku, který tvoří sedm členů, dosáhli toho nejvyššího ocenění. Já na začátku soutěže doufal ve tři poháry a skutečnost, že se alespoň o třetí místo budeme bít do posledního závodu. Je to neuvěřitelné, ale, vážení přátelé, máme znovu titul, jsme opět první, jedničky. A pohárů jsme dovezli celkem jedenáct!!! Sezóna snů, protože musíme jedinou větou doplnit, že jsme vyhráli i hru Plamen a po čtyřech letech opět připomenuli kraji, že musí s Pomezím počítat. No a v sobotu nás čeká Superpohár hejtmana Pardubického kraje, kam jsme z okresu, v kategorii starších, ještě nikoho jiného nepustili.
            Tomu se říká splněný sen.
Teď ale to nejhorší, co může trenéra, a nejen hasičského, potkat. Stejně jako každým rokem, musíme se rozloučit s těmi, kteří již nebudou nastupovat v kategorii žáků, ale dorostu. A tímto musím poděkovat Dočíkovi, že dorost trénuje, protože rozloučit se definitivně s takovými lidmi, jako jsou naši letošní žákovští absolventi, to by byl skutečně hřích.
 
Nela "NELINKA" Klása
možná až zbytečně tichá a skromná holka, která nastoupila před třemi roky do rozběhnutého týmu a nikdo si od té doby nedokáže představit, že by s námi nebyla. Byla nejuniverzálnějším náhradníkem, schopným bez chyb splnit vše, co po ni plnění disciplín požadovalo. Největší šanci dostala v úplně poslední závodě v Mladějově a já vůbec nepochyboval, že svůj úkol opět splní. Jako nejnasazovanější člen družstva neudělala žádnou chybičku a o chloupek víc než ostatní se zasloužila o potvrzení obhajoby titulu.
Eliška "ELA" Prudká
Taky strašně hodná a chytrá holka, po které, zcela po zásluze, už pokukuje trenér týmu žen, aby ji zařadil do svého výběru. Stejně jako Nelinka je tichá, ale když se rozběhne, to je hukot. Mít v družstvu někoho, kdo je schopný zaskočit na jakémkoliv místě a perfektně, to je sen všech trenérů světa. Já ten sen prožil.
Matěj "HVĚZDA" Háp
Malý postavou, ale největší bojovník srdcem. Už od mladších žáků jej bylo více slyšet než vidět, ale nikdy jsme neměli tak důrazného velitele než byl právě Mates. A že byl v kolektivu oblíbený, to vystihuje fakt, že má dodnes nejvíc přezdívek. Ať už je to Hvězda, HSH, Univerzita, prostě to je všechno Mates. Protože Mates byl vždycky všude a u všeho.
Jakub "KOUBÍ" Neumeister
Tak to je snad nejhodnější kluk, kterého jsem v životě poznal. Už od mala jezdil pomáhat nakládat mašinu, ačkoliv mohl, jako ostatní, čekat na dráze. Když máte v družstvu někoho, kdo neví, co je špatná nálada, to je k nezaplacení. A navíc když otevře chlebárnu, co slovo, to perla nebo bonmot. To i bývalý prezident Klaus je vedle Koubího béčko. A sportovně? Loni jasně nejlepší strojník okresu, letos jednička na rozdělovači. Vůbec si nevzpomínám, že by někdy udělal chybu.
 
Přátelé, kamarádi,
bylo mi velkou ctí s vámi pracovat a jsem rád, že zlatý hřeb Vaší činnosti v mladých hasičů SDH Pomezí je před námi - Superpohár hejtmana. Je mi naprosto ukradený, jak tam skončíme. Pro mě je největší odměnou, že s Vámi budu alespoň ještě o jeden závod navíc.
 
Děkuji Vám za vše, co jste pro mladé hasiče, sbor i obec udělali. Váš přístup a Vaše práce je příkladem i pro mnohé dospělé.
Užívejte si dar mládí a hlavně nikdy nezapomeňte na nás, Plameňáky, mladé hasiče SDH Pomezí.
 
vedoucí Václav
 
P.S.: A pamatujte, co jsem Vám dal do života za radu?
 
Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku