Jdi na obsah Jdi na menu
 


SUPERPOHÁR JSME PŘIVEZLI DO POMEZÍ !!!!!

12. 10. 2014

 

Plameňáci sežehli soupeře a vyhráli Superpohár Hejtmana PU kraje!!!
 
            Po napínavé, ale vítězné bitvě o přeborníka Svitavské okresní ligy mládeže jsme měli svůj cíl již splněný a odjížděli jsme v sobotní ráno dne 11. října 2014 do Letohradu, kde se konal druhý ročník Superpoháru hejtmana Pardubického kraje v požárních útocích, v naprosté pohodě. Sice stále bez zraněné jedničky mezi proudaři - Marťase Jukla, ale s výbornou dvojicí náhradnic, ano, jedná se o soupeři obávané duo - Nela - Ela.
            V prostředí nádherného areálu jsme dostali vylosované číslo 2 a čekali pokorně na svůj čas. Jako první nastoupilo družstvo z Choltic, pravidelného účastníka krajských soutěží, a předvedlo slušný čas 17, 53s. Po nich nastoupili již Plameňáci a přesně podle pokynů předvedli zajišťovací pokus s výsledným výborným časem 17,21s. Po nás nastupovali největší favorité, domácí tým Letohradu Orlice. Mimochodem vicemistr ČR v letošním roce v požárních útocích. Ale známé pravidlo, že doma není nikdo prorokem, se potvrdilo i u těchto favoritů. Spadlý koš v nádrži znamenal neplatný pokus a tím i vyřazení z bojů. Posledním mezi vítězi lig nastupoval tým ze Skutče, taktéž náš soupeř na letošním krajském kole. Opět jenom lehce odbočím, letošního krajského kola hry Plamen jsme se zúčastnili všichni zde přítomní a naši borci měli z těchto účastníků nejhorší čas. Ale zpět do závodu. Skuteč předvedla pouze průměrný čas 20,65s a zařadila se na průběžné třetí místo.
            Druhé pokusy znovu začínala parta z Choltic, ale jejich čas 18,72s otevřel cestu k dosud největšímu úspěchu mladých hasičů z Pomezí. Naši borci nastoupili ještě více sebevědomí a moc dobře věděli, co je ve hře. Mohli zaběhnout na základní jistotu jako v prvním kole, ale jak jsem se o této partě několikrát zmínil, jsou prostě nejlepší. Moje rady, aby opět vše provedli na jistotu, to už slyšet nepotřebují. Protože když někdo na něco má, tak to musí mít v sobě. A tihle ti borci jsou, jednoduše řečeno, rození šampióni. Předvedli nejen absolutně jistý pokus, tedy vše na jistotu zapojené, ale i dost rychle a najednou svítil na tabuli výsledný čas 16,27s. Kdybychom potřebovali a jeli na riziko, bouchli by i třináctku, o tom zde nikdo nepochyboval. Takhle si už jen vychutnávali druhý nepovedený pokus domácích z Orlice a slušný druhý útok borců ze Skutče, kterým zakončili celou soutěž časem 18,56s.
            Vidět na výsledkové tabuli toto, je přesně důvod, proč děláme s Diegem tuto práci:
1.         Pomezí (SY)                  17,21   16,27               33,48 s           
2.         Choltice (PU)                  17,53   18,72               36,25 s
3.         Skuteč (CR)                    20,65   18,56               39,21 s
4.         Letohrad - Orlice (UO)          N         N                     N
 
            Jak vidíte, oba naše útoky jsou nejlepší a NIKDO nám už nikdy nevezme, že NEJLEPŠÍ POŽÁRNÍ ÚTOK V PARDUBICKÉM KRAJI ZA ROK 2014 umí a titul právem mají
PLAMEŇÁCI z SDH POMEZÍ.
Cokoliv dodávat je naprosto zbytečné a slovy nelze vyjádřit to, čeho naši borci dosáhli!!!
            Nemohu si dovolit neuvést jména našich hrdinů:
Matěj "Hvězda" HÁP, Zdeněk "BIVOJ" Pospíšil, Jakub "KOUBÍ" Neumeister, Milan "MÍŇA" Makovský, Tomáš "OGGY" Grossmann, Nela "NELINKA" Klása, Eliška "ELA" Prudká a Dominika "DOMI" Vápeníková. A v záloze zraněný, ale duchem stále spojený s týmem, Martin "MARŤAS" Jukl.
            Ne náhodou právě tito borci budou dne 13.12.2014 na Výroční valné hromadě našeho SDH, jako první mladí hasiči v historii, oceněni Čestným uznáním SDH Pomezí, tedy oceněním, dosud určeným pouze pro dospělé. Protože podmínku vzorné reprezentace sboru, příkladné a obětavé práce pro hasiče i celou naši obec Pomezí rozhodně bezezbytku splnili.
              
vedoucí Václav
Svět je Lunapark, spravedlnost pro Jamajku a titul pro Plameňáky!!!