Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZPV Jevíčko, Smolenská přehrada - sobota 19.10.2013

23. 10. 2013

 Do lesů v blízkosti Smolenské přehrady u Jevíčka na Závod požárnické všestrannosti jsme odjížděli v sobotu dne 19.10.2013 krátce po osmé hodině ranní autobusem společně s borci ze Sádku. My jsme poprvé v historii nasadili do soutěže celkem 6 družstev, a to 2 do kategorie mladších a 4 do kategorie starších žáků, ačkoliv tým "D" ve starší kategorii byl složen i ze žáků mladších.

Mladší žáci

V "A" týmu je jasně vidět, jak v družstvu chybí typický vůdce, kterými byli dříve Petr Janda, Mates Háp či Zdenda Pospíšil. Prostě někdo, kdo tým cepuje daleko víc než jeho vedoucí. Né že by kluci zklamali, ale zbytečné dvě chyby na uzlování je stály stupně vítězů! Konečné šesté místo není špatné, ale mohlo být lépe. Do jarní části však jdeme z celkové páté pozice (před nás se dostaly dvě družstva Sádku) a rozhodně chceme na stupně vítězů zaútočit. V silách našich borců to rozhodně je, zvláště když máme v záloze malou šikulku Emmu a druhé družstvo. Z "Ačka" bych chtěl vyzvednou zvlášť výkon Davida Flídra, který, ač soutěžil vůbec poprvé, patřil i v celkovém hodnocení k nejlepším.

Tým "B", složený z nových tváří, splatil daň z první soutěže a skočili v poli poražených. Přesto se v něm ukazují borci, kteří jsou příslibem pro další ročníky, tím myslím především Martina Hegra, který je v týmu nováčkem a přesto patřil k těm lepším. A nemůžu zapomenout na prvňáčka Radimka Mitáše, jež celý závod odběhl v naprosté pohodě.

Jen tak pro pobavení, náš druhý tým po doběhu pořadatelům vypadl ze startovní listiny a na vyhlášení byli naši borci označení za Lezník. No, koneckonců ten je také u Poličky.

Starší žáci

Tým "D" byl složený ze dvou mladších borců (čtvrťák Pavlík Macků a páťačka Verča Šíchová), dvou novasů v kategorii starší (páťák David Mitáš a šesťák Jirka Háp) a vedoucího, ovšem na ZPV poprvé startujícího, Eliáše Houdka. Hlídka složená těsně před závodem měla hlavně za úkol vyzkoušet si soutěž (všichni v této kategorii startovali poprvé) a neskončit úplně poslední. Jejich 28. místo ze startujících 37 týmů bylo nakonec víc než jsme čekali a rozhodně nezklamali, neboť budoucnost mají velkou.

Tým "B" byl sestaven z vedoucího Tomáše Zerzánka, Milana Makovského, Tomáše Grossmanna, Natálky Svobodové a Terezky Kropáčkové. Družstvo na trati předvedlo jeden z nejkrásnějších výkonů a s výslednými trestnými body v počtu pouhých 5 by skončilo celkově třetí. Bohužel však se Tom Zerzánek na azimutu spletl o 7 stupňů, a protože je povolená odchylka pouze 5, stálo je to dalších 5 trestných minut. To je v konečném pořadí posunulo na 8. místo, což je ale i tak úžasná bomba. Mít v první osmičce tři týmy ............ .

Tým "C", tým nejkrásnější, neboť jsem se na svá stará kolena dočkal a měl jsem tým složený pouze z dívek. Naše princezny - Nela Klása, Natálka Jílková, Terezka Hladká a Zuzanka Lopourová, pod vedením Dominiky Vápeníkové chybovaly pouze na střelnici a doběhly do cíle s 10 trestnými chybami. To vše znamenalo konečné 6. místo

Tým "A", tedy tým nejsilnější. Z loňské sestavy v něm zbyli Mates Háp, Marťas Jukl a Koubí Neumaister, doplněni o předloňské mistry v kategorii mladších, tedy Bivoje Pospíšila  a Miloška Hegra doběhl do cíle sice se 7 trestnými minutami ( opět pouze ze střelby), ale v jasně nejlepším čase, což znamenalo jasné 1. místo a vítězství o více než 3,5 minuty. 

Dodat mohu pouze to, že pevně věřím, po čtyřleté odmlce, v naši účast na krajském kole hry Plamen. Jak výše vidíte, borce na to skutečně máme.

A závěrečné hodnocení výsledků je naprosto zbytečné.

 

Zdarec

vedoucí Václav