Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení hry Plamen 2012-2013 - Jednou jsi dole, jednou nahoře...

6. 6. 2013
 Hodnocení hry
Plamen 2012-2013
Závod požárnické všestrannosti - Rozhrání 20.10.1012
            Při tomto závodě jsem se z pracovních důvodů nemohl zúčastnit, proto veškeré hodnocení vychází z informací od ostatních hasičů, jež byli přítomni, nebo od dětí.
            Nemohu tedy říci v čem nebo kde děti udělaly chyby, rozhodně stojí za všimnutí, že všechna! družstva mladších dostala 5 trestných minut za uzle. Ačkoliv uzle učíme stejně starší i mladší a starší žáci neměli s uzly žádné problémy, u mladších to byly chyby. Logicky řečeno, posuzování rozhodčími nebylo jednotné, což by samozřejmě být nemělo. Stejně tak můžeme zcela jednoznačně uvést, že rozhodčí na orientaci mapy u starších byla buďto duševně nepřítomna nebo neznala způsob, jak mapu zorientovat (a potom zde neměla co dělat).  Jako nejhorší provinění při soutěži ze strany rozhodčích beru skutečnost, že u kategorie starších nemáte ani možnost se na výsledky podívat a tyto jsou ihned odnášeny do výpočetního střediska na vyhodnocení. Jen by mě potom zajímalo, jak si mohu podat protest proti špatnému hodnocení ze strany rozhodčího, když nemám možnost nahlédnout do soutěžní kartičky týmu. Kdo je tím zaníceným soudruhem, to víme všichni a já jen mohu říci - Tak tohle bylo naposled! Podle lidového přísloví - "chytrému napověz .....", to jsem teď udělal a před vlastním závodem (kde jinde než v Jevíčku) na onoho soudruha ještě jednou upozorním. Potom už jenom jednu přes držku. A že by mu to slušelo, to jsme všichni viděli i v Sádku.
Výsledky byly tedy dost špatné, ale v konečném hodnocení musíme vyzvednout činnost
1. Bivojíci (starší A tým) - ve svém prvním závodě za starší slušné 9. místo a nejlepší ze všech našich týmů, na ZPV naprosto nejlepší družstvo SDH
2. Koblížci se svým 14. místem - také bomba (před dvěma roky 29. a loni 25.)
3. Ostatní týmy zůstaly za očekáváním.
            Co ale nemůžeme opomenout, na trénink nám chodilo přes 40 dětí a to zvládnout během 2,5 hodiny jednou týdně, to prostě nejde. Těch 40 dětí nám chodí třetí rok a byla to vlastně časovaná bomba, která prostě jednou vybuchnout musela. A to se stalo v soutěži na Rozhrání. Chcete-li totiž vychovávat zdatné nástupce, musíte se nejvíce věnovat těm nejmenším. Tím pádem šidíte ty větší a důsledky vidíme sami. Rozhodně v nové sezóně musíme udělat nějaké opatření, tzn. více hodin tréninku nebo snížit počet týmů.
 
Plamen 2013 - Sádek 31.5.-1.6.2013
 
Koblížci
            Jejich tým se nám rozpadl, a to vinou jednak nemocí a poté i nerozumným přístupem některých rodičů. O termínech soutěže jsou děti i rodiče informováni už od února 2013, ale například když je soutěž v Pomezí a děti se mohou ukázat, co všechno umí, musí jet za babičkou, nakupovat, na léčení, na bruslení, prostě všechno, jen ne jít soutěžit. Tito "pány" rodiče bych s sebou jednou vzal do šatny ve škole, kde mi děti brečí, že nemohou na závody, protože je jich málo. Tímto svým rozhodnutím neublížili nejen těmto pro ně "cizím" dětem, ale i těm svým. Jejich děti totiž, místo toho, aby někde seděly na zadku a nudily se, běhají, skáčou, učí se dělat uzly, hasicí prostředky a podobně. A potom je jim to nakonec na nic.
            Ale je to jako v životě. Jsou rodiče, kteří nám nesmírně pomáhají, jsou vůči dětem i hasičům vstřícní. No a potom jsou i ti druzí, kteří by, slušně řečeno, potřebovali nakopat do pr... . Bohužel, toto je také jeden z podstatných důvodů, že uvažujeme o zrušení koblížků a pravděpodobně již od příští sezóny budeme trénovat pouze mladší žáky. Ale, uvidíme. Rozhodně se velmi dobře ukazoval Honzík Pohl, Quido Dvořák nebo školkáček Radimek Mitáš.
 
Mladší žáci
            Po odchodu Bivoje a spol. do starší kategorie jsme se obávali dost hlubokého propadu v pořadí. Podzimní výkon tomu nasvědčoval, ale... .
            Parta kolem Natálky Svobodové patřila k rychlostně nejlepším. Bohužel, žádný ze závodů borci nezaběhli bez chyby a hra Plamen, to je hlavně soutěž chyb. A těch našich bylo na možné medailové pozice až moc. Nelze nepřipomenout jaro 2011 v Městečku Trnávka, kdy naši mladí hasiči měli po podzimu devítku a nakonec skončili těsně druzí. Nám se navíc vymstila termínová přeplněnost závodů (každou sobotu v květnu), která společně s počasím nám vyřadila nejlepší borce, tedy Natálku Svobodovou, Jirku Hápa, Zuzanku Lopourovou a Míšu Groulíkovou. Jirka pak nakonec po nemoci nastoupil, ale bylo na něm poznat, že není zcela ve své kůži. Dělal chyby jako ostatní, ačkoliv poslední tři roky byl naprosto spolehlivý.
            Přes všechno zlé, naši nakonec postoupili na konečné 6. místo a navíc (vynechám-li nemocného Jirku Hápa) budou v příští sezóně závodit ve stejné sestavě, což je pro nás velmi nadějné a povzbudivé.
            Musí ale na sobě zapracovat, a to zejména na morálce, disciplíně a spolehlivosti. Protože za nimi se už do prvního družstva tlačí nejlepší z koblížků a v některých parametrech ty starší "lajdáky" dohnali už letos.
 
Starší žáci A
            Naši Bivojíci byli jediní, na koho jsme se mohli spolehnout celou sezónu. Podzim excelentní, jarní hra Plamen v Sádku, až na výjimky, také, prostě naši loňští mistři kategorie mladší na sebe upozornili již první rok ve starší kategorii. Protože mezi 23 týmy starších dokázali postoupit ze 14. pozice po podzimu až do první desítky, tedy přesně na 10. místo. A to je vzhledem k jejich věku (jsou od ostatních mladší o 3-4 roky) perfektní.
           
Starší žáci B
            Naši nejstarší prožili svůj nejhorší zážitek na podzimním ZPV a od té doby je můžeme jen chválit, chválit a chválit. Naprostá soustředěnost, respektování pokynů vedoucích a především ochota při pomoci mladším, to vše se společně s perfektním výkonem sloučilo a vyústilo v jedno z nejlepších družstev starších, které kdy pod praporem SDH Pomezí běhalo.
            Po špatném podzimu jsme vyhlásili jako důležitou ligu a Plamen byla vlastně jako doplňková soutěž. V této chvíli naši borci vedou ligu o 16 bodů a již dnes mají jistotu, že v konečném pořadí budou na stupních vítězů. Stačí jim ve zbývajících třech závodech jedno vítězství nebo dvakrát skončit před Kamencem A a máme doma dalšího vítěze Okresní ligy!!!
Hra Plamen byla pohodová, bez nervů a jediný nervy jsme zažili až při konečném vyhodnocování, když jsme se dozvěděli o těsně uniklém druhém místu. Škoda... . Pohár by našim borcům rozhodně slušel. Když už se nesmrtelně zapsali do dějin svým požárním útokem ve výsledném čase 16.95 s.
            Takže pro připomenutí a zápis do historie - tohle družstvo tvoří: Pavel "Bedy" Bednář, Vojta "Gargy" Groulík, Matěj "Mates" Háp, Martin "Marťas" Jukl, Jakub "Koubí" Neumaister, Tomáš "Niklíček" Nikl, Terezie "Terča" Preclíková, Eliška "Ela" Prudká a Jirka "Šíba" Šibrava.
            Takže slečny a pánové - jsme na Vás hrdí a těšíme se na Vás na zbývajících třech závodech ligy i na Mistrovství republiky v Hlinsku, kde, pevně věřím, proslavíte nás sbor ještě více.
 
 
           
            Co zbývá říci na závěr?
Naše děti jsou pořád nejlepší. Někdy se daří mladším, jindy starším, nejlépe oběma kategoriím dohromady. Příští rok začne zase smutným loučení se čtyřmi deváťáky, kteří nás po sezóně opustí. Tím krásnější to bude, jestliže vyhrajeme ligu!!! Ale již teď mohu říci, že věřím v jejich další pomoc a spolupráci, jakou nám dodnes prokazují Andy, Bača, Dočík, Syky a jiní absolventi našeho hasičského kroužku.
 
            A závěrečný bonmot?
            Dovolím si jej vypůjčit z Ódy na Kometu a převést to na náš spolek mladých hasičů SDH Pomezí:
 
"... kdo s Tebou svůj život spojí,
ten Ti věrný zůstává!"
            
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář