Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poličská pohárovka 25.5.2013 - Jsme červení, jsme bílí, jsme Pomezskej dynamit!!!

3. 6. 2013

Na třetí díl ligy jsme přijížděli v kategorii starších již jako vedoucí tým. Co nás však čekalo, to jsme vůbec netušili.

Poličská pohárovka se skládá pouze z požárních útoků, doplňkem je dobrovolná disciplína - běh na 60 m jednotlivců.

Koblížci

Horko těžko jsme složili i tým koblížků a přivezli jej do Poličky. Žádnou díru do světa zde neudělal a vlastně pouze kráčel ve stínu tápajících mladších žáků. Čas 35.09 s v jediném soutěžním útoku sezóny koblížkům zrovna reklamu nedělá. Co ale můžeme říci jistě, naprosto suverénní způsob, kterým 5- letý Radimek Mitáš zapojil přetlakový ventil, zcela oprávněně vyvolává obavy o nominaci do dalších závodů u starších kamarádů. Ze všech našich mladších žáků jej totiž zapojil nejlépe. 

Mladší žáci

Pokud budu cokoliv říkat, budu se jen opakovat z předchozích komentářů. Naprosto zbytečné základní chyby, tj. zapojení Béčka na přetlakový ventil nebo spojení dvou Béček do sebe. A pro tuto formaci již tradiční alespoň pětivteřinový prostřik, to vše znamenalo výsledný čas 31.43 s, tedy čas, který jsme loni vyčítali i koblížkům. Inu, kde není rady, není ani pomoci.

Starší žáci A

Bivojovci se po Pomezském výpadku poučili a ukázali velmi slušný čas, který patřil k velmi příjemným překvapením dne. Čas 21.69 s, který měl rezervu v nástřiku, ale i v nepootevření kohoutu strojníkem, byl skutečně dobrý, ale především ukázal, že v výsledný čas pod 20 s se v případě této party může podařit již v letošní sezóně. Ale i tak skvělý výkon našich šesťáků a velká pochvala. 

Starší žáci B

Nejprve zde musíme říci, že velkou zásluhu na výkonu tohoto týmu má strojník Tomáš Theimer. Dělat totiž Bivojovci svůj lepší útok u něho, rozhodně by bájnou 20 s hranici pokořili.

Ale k Niklíčkovu družstvu. Na koši Gargulík, narážení Bedy, držení Terča, strojník Koubí, rozdělovač Niklíček, pravý proud Marťas a levý proud Šíba - to jsou členové bezkonkurenčně nejlepšího družstva v požárním útoku této soutěže na Svitavsku. Jejich útoku se totiž dá vytknout pouze to, že jsme na takovou nádheru čekali tři roky. A na co? Řečeno statistickým pohledem : Pravý proud 16.28 s, levý proud 16.45 s!!!!!!!!!!

Nejlepší požární útok v dějinách soutěží mladých hasičů v Poličce!!!!

Dál to komentovat nebudu, nemám totiž dodnes slov.

Jen tak pro šťouraly a nedůvěřivce. Jirka Svoboda prohlédl útoky v historii této soutěže a zjistil jednu zajímavou věc. V roce 2010 dokázal sice jeden levý proudař srazit terč v čase, začínajícím 15, ale druhý proudař byl o dost pomalejší a výsledný čas nakonec byl přes 17 s. 

Né, že by to bylo důležité, stejně jej  neznáte, ale tím 15 (patnáctkovým) proudařem byl nějaký Petr Janda odněkud z Pomezí!!!

A na co se těšit příště?

Třeba na to, jak doběhla Terča Preclíková na 60 m jednotlivců na nádherném 6. místě a co z toho nakonec bylo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář