Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomezská pohárová soutěž - Konečně ZLATO!!!

3. 6. 2013

 V sobotu dne 18. května 2013 naše obec opět vítala účastníky 2. soutěže Okresní ligy.

Počasí, v posledních dnech tak rozmarné, opět ukázalo svoji vlídnou tvář a po krátké přeháňce na začátku, pouze svítili sluníčko a my jsme se tuto soutěž užili opravdu až do konce.

Mladší žáci

Největší zklamání nám mladší žáci předvedli již v přípravě, kdy jich několik onemocnělo, u některých rodiče rozhodli, že zrovna v tuto sobotu musí jet nakupovat či za babičkou, prostě nepodařilo se nám sestavit dva týmy. 

Mladší žáci v samotném závodě pokračovali v běžecky velmi dobrých výkonech, ale bez morálky, soustředění, takže chyby a následné trestné vteřiny je odsunovaly pořadím. V devíti členném startovním poli skončili vždy na 6. příčkách, což nakonec vyústilo v celkem lichotivé konečné 5. místo. Škoda, čekali jsme od nich daleko víc.

Starší žáci A

Parta kolem Bivoje, tedy loňští šampóni v kategiorii mladší, předvedla nádhernou štafetu dvojic, kde ze čtrnácti týmů získala výborné 5. místo. Bohužel, požární útok, v Opatovicích tak skvěle zaběhnutý, byl u nás v Pomezí jejich prokletím a ačkoliv výsledný čas 29.71 s zas úplně tragický nebyl, ve velmi kvalitně obsazené soutěži stačil pouze na poslední místo. Celkové místo desáté bylo tak logickým vyústěním jejich snažení.

Starší žáci B

Uvedeme pouze výsledky:

Štafeta dvojic - výsledný čas 51.23 s a s náskokem 3 vteřin bezkonkurenční vítězství!!!

Požární útok - první útok - pravý proud 16.77 s, levý proud  17.53 s, druhý útok - pravý proud 18.21 s, levý proud 17.89 s. Tyto nástřiky jsou 4 nejlepšími nástřiky dne!!! Nikdo jiný se pod 19 s nedostal!!!

Úžasné, fantastické, nádherné. 

Je všem jasné, že v Pomezí zvítězili s obrovskou převahou naši domácí borci.

To, co se loni nepovedlo v mladší kategorii Bivojovcům, kteří vyhráli všechny závody, kromě domácího Pomezského, to dokázali letos Niklíček, Gargulík, Bedy, Šíba, Terča, Koubí, Marťas, Mates a Ela Prudká.

Povím Vám, není nic krásnějšího, než závodit doma a vyhrát.

Poděkování ale patří všem, kteří se na organizaci, přípravě, průběhu i úklidu po závodě podíleli, ale i skvělým divákům, kteří naším vítězům připravili pravé vítězné ovace. Děkujeme.

A těšte se na zpravodajství z Poličky, rozhodně máte proč!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...........

(Šíba , 3. 6. 2013 18:10)

Poslední tři závody !! Nejlepší !! Paráda konečně se daří .... :)