Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sádek 31.5.-1.6.2013 - hra Plamen a PÚ - 4. díl ligy - "To byl útok z jiné planety"

3. 6. 2013

 Právě uplynulý víkend, kdy se v Praze začala Vltava vylévat z břehů, jsme si my, mladí hasiči, užívali lázní. Tedy bahenních lázní na soutěži v Sádku, kde se uskutečnila jarní část hry Plamen a pro nás Pomezáky hlavně 4. díl Okresní ligy v požárních útocích.

Úvodem chci vyslovit upřímné uznání pořadatelům ze Sádku, kteří dokázali uspořádat kvalitní soutěž i v tomto nečase (upozorňují, že tímto nemyslím premiéra ČR).

Ačkoliv se to nedělá, napíši vám výsledky hned na začátku. Všechna naše družstva se po podzimním propadáku zlepšila o 4 místa, což nás těší. Ale jak Vám později sdělím, mohlo to být i daleko lepší. Takže mladší skončili celkově 6, starší A 10. a starší B 5. Ale po pořadě.

Mladší

Opatovice, Pomezí i Polička, všude je psáno to samé. Po sportovní stránce jsou velmi dobří, ale . Nevím, jestli to je přemotivovanost, nervozita či absolutní ztráta morálky, prostě nejde nám to a nejde. Naprosto stupidní chyby mě nutili stát a se sepjatýma rukama vzhlížet k nebi. Ne, nebylo to kvůli počasí, bylo to kvůli těmto chybám. Když totiž někomu pětkrát vysvětlíte, že musí předat za čárou a on nakonec stejně předá špatně. Jak říkal můj učitel ve škole na zemědělce - zabit tupou sekerou, žádné kytky na hrob. 

Na druhou stranu musíme ale uvést, že v našem družstvu chyběly nejzkušenější děti, tedy Natálka Svobodová, Žužu Lopourová a Míša Groulíková. Jirka Háp nakonec nastoupil, ale po nemoci, takže když si odečteme z loňského týmu ještě pět současných šesťáků, tak jsme celý závod vlastně absolvovali s loňskýma koblížkama. A z tohoto pohledu to není vůbec špatné. Vždyť příští sezónu poběžíme s úplně stejným týmem. Pokud tedy se neobjeví nová star (no a v Poličce se ukázal Radimek). 

K lize pouze řečeno, že útok se našim konečně trochu povedl a čas 24.81 s byl nakonec jako 4. nejlepší. Takže alespoň něco.

Starší A

Team kolem Bivoje nastoupil svoji první sezónu mezi staršími. Myslím si, že se s ní vypořádal velmi dobře a mezi 23. týmy dokázal poskočit do první desítky, což jsme po nich také chtěli. Družstvo zaplatilo svoji daň za nezkušenost v nové disciplíně - požárním útoku CTIF, ale i proto jsme je nasadili už v této sezóně, ikdyž šesťáci vždycky rok seděli, než se dostávali pomalu do týmu. 

O kvalitě této soutěže svědčí především skutečnost, že jejich čas v požárním útoku 22.87 s byl až jako 12. v pořadí!!! V roce 2010 by tento čas stačil na 2. místo!!! A to se v Sádku běhalo v bahně!!!

Prostě Bivojíci ukázali svoji kvalitu již tento první rok mezi staršími a už teď se těšíme na další sezónu.

Starší B

Po špatném výsledku v podzimním části jsme se dohodli, že tuto sezónu zaměříme na boj v Okresní lize a Plamen vezmeme jako doplňkovou soutěž. Takže tito borci jeli do Sádku s jediným úkolem - potvrdit vedení v lize a především se nezranit. 

Splnili oboje, takže bychom mohli být spokojeni. Jenže jako to v životě chodí, kdo má moc, chce ještě víc. Po slušném požárním útoku CTIF a docela dobré štafetě dvojic (kde jsme měli na víc, ale jejich opatrnost byla přece jen větší než být měla), jsme výtečně zaběhli štafetu CTIF, tedy po našem 9 x 50 m. Čas jsme měli nejlepší, ale desetivteřinová penalizace  nás poslal z první pozice až na osmou. Co to znamenalo, to jsme se dozvěděli až po skončení závodu. Štafeta 4 x 60 m taktéž zaběhnutá opatrně (štafetě před námi spadl borec z kladiny a dost ošklivě se potloukl) nás definitivně vyřadila z bojů o vítězství, ale my všichni jsme se těšili na druhý den, kdy v sobotu proběhly požární útoky.

Co říci k požárním útokům? Já sám nevím, proto jsem i v nadpise použil slova velitele Petra Jandy, když se vyjadřoval o našem družstvu:" TO byl útok z jiné planety!!!"

Vážení přátelé, ano - stejná sestava jako v Poličce a v Pomezí a tentokráte: Pravý proud - 16.95 s, levý proud - 16.82 s. 

Vím, že to není zrovna sportovní, ale potěšil mě výrok dvou kolemjdoucích borců z Kamence a Hartmanic, kteří se mezi sebou bavili:" Tak si to rozdáme o druhý místo, ten šestnáctkovej čas je mimo tuhle soutěž." Děkujeme za uznání a podporu. Já si totiž myslím to samé.

A co říci závěrem?

Ke zhodnocení celé hry Plamen se vrátím v příštím článku.

Ale jednu poznámku musím uvést už teď. 

Při nejlepším čase na štafetě CTIF, tedy 9 x 50 m, Bedy překonával první překážku - žebřík. Že to Bedy umí tak, jako nikdo na tomto okrese, o tom nemusí nikdo pochybovat! To Bedy ukázal ve Velkých Opatovicích a NĚKDO asi začal tušit problém. Bedy totiž i v Sádku přeletěl tuto velmi obtížnou překážku naprosto lehce a po ukončení štafety jsme byli překvapení červeným praporkem, čili penalizací. Nový mladý rozhodčí, jehož jméno ani SDH odkud je nebudu uvádět, tvrdil, že Pavel zřetelným způsoben nesáhl na druhou horní příčku, položil na ni jen palec a poté prst, což pravidla výslovně označují za chybu. Toto potvrdil i jeho otec, který dohlížel na předávky v půlce dráhy (mezi námi - má dohlížet pouze na svěřený úsek a nekoukat okolo, anebo možná byl na sledování našeho žebříku upozorněn, kdo ví?). Vzali jsme to jako fakt, ale jako třetí tým po nás běželo Jevíčko, kde sportovec překonal tuto překážku s naprosto stejnou chybou. Mladý rozhodčí zcela zřetelně naznačoval jedné nejmenované osobě z J., že bude hlásit chybu, jako v našem případě, nacož tento nejmenovaný pán z J. přiběhl k žebříku a zde došlo k vysvětlování této "chyby". Mladík stál na svém a vše tedy bylo v pořádku. Když však skončil závod, mladý rozhodčí se pod dozorem osoby z J. asi spletl a zvednul bílý praporek. 

A proč se o této epizodě zmiňuji?

Kdybychom nedostali tuto (a zde zdurazňuji) oprávněnou desítku, celou disciplínu bychom vyhráli a v konečném pořadí bychom skončili na 2. místě!!! Zajímavost či náhoda č. 2 - oproti jiným rokům nebyla vyvěšována průběžná celková pořadí a nebylo si kde pořadí kontrolovat. Že by s títmo souvisela zajímavost č. 3? Podzimní ZPV vyhrálo Jevíčko. A teď otázka - Že by se nás někdo až tak bál?

Výše zmíněných pár vět se pomalu už blíží ke schizofrenii a Jevíčko i přes tuto příhodu na 9 x 50 m nakonec skončilo na 6. místě, tedy až za našimi borci. Stejně si neodpustím - slovy dr. Zatloukala ze seriálové Hospody:" Boží mlýny, pánové, melou sice pomalu, ale někdy mají úžasnou akceleraci."

Účast na krajském kole nám tedy utekla, ale....

Po fantastickém čase na požárním útoku v Poličce jsme byli pozváni představiteli HZS Hlinsko do jejich areálu, kde se ve dnech 15-16. června 2013 koná Mistrovství republiky České republiky České a Moravské hasičské jednoty za účasti pozvaných družstev z SH ČMS!!! No a my jsme mezi těmi pozvanými, což je pro naše starší žáky skutečně exkluzivní uznání jejich výkonnosti. 

A nakonec?

Ne, nezapomněl jsem na zmínku o Terezce Preclíkové.

Jak jsem se v článku o Poličské pohárovce zmínil, Terča zde obsadila v závodě jednotlivců na 60 m překážek 6. místo mezi staršími děvčaty. Protože na nominačním běh v Sádku, vzhledem ke špatnému počasí a opravdu tragickém terénu, nedošlo, byly jako nominační vzaty výsledky z Poličky. A protože do kraje postupuje 5 nejlepších děvčat z okresu a před Terezkou se umístily dvě dívky z Krouné, tedy okresu Chrudim, Terezka se v nominačním pořadí posunula na 4. místo a tím pádem ji můžete vidět od 14.00 hod. dne 15.6.2013 na Všesportovním stadionu v Trutnově jako závodnici v krajském kole běhu jednotlivců na 60 m překážek!!!

A to znamená, že po Terezce pošilhávají nejen kluci (ti už docela dlouho), ale i družstvo Kameneckých žen, které chtějí, aby za ně Terezka začal už příští sezónu závodit!!!

 

Příště?

Zhodnocení celé hry Plamen.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář