Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkend 15-16. června 2013 - Pomezáci dobývají republiku

16. 6. 2013

     O uplynulém víkendu se starší žáci SDH Pomezí vydali na dvě místa, kde bojovali ve vyšších kategoriích hasičských soutěží.

     Hra Plamen - Krajské kolo - Trutnov

     Zde jsme měli dvojnásobné zastoupení v kategorii běhu na 60 m jednotlivců, a to Terezkou Preclíkovou a Dominikou Vápeníkovou. 

     Holky zaběhly velmi dobré časy, ovšem musela se projevit skutečnost, že se v trénincích zaměřujeme především na kolektivní disciplíny. Přesto 31. místo Terezky a 43. místo Dominiky z více než 80 členného startovního pole je dobré. Stejně tak i skutečnost, že si obě naše děvčata zaběhla na tomto závodě osobní rekordy.

     Takže holky děkujeme za vzornou reprezentaci.

     Mistrovství republiky hasičských jednot a sdružení - Hlinsko

     Toto mistrovství se za účasti i jednoho Slovenského týmu koná pod patronátem České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednoty, ne našeho SH ČMS, takže plníme disciplíny podle stanov výše zmíněných jednot. To znamená skutečnost, že se třeba neskáče bariéra, ale okno (jako v závodech dorostu a mužů) nebo jsou jiná pravidla pro útoky a podobně. 

     To celé pro náš tým znamenolo, že jsme se po posledním závodě v Sádku (1.6.2013) učili nové disciplíny a zejména jsme na tento závod měli poprvé půjčenou Karkulku, pro neznalé se jedná o závodní mašinu, se kterou běhají ligu muži a dorostenci.

     Krátce řečeno, naši borci rozhodně nezklamali a konečné 8. místo je toho pádným důkazem. 

Ale popořadě...

Běh jednotlivců na 60 m překážek

Stejně jako je napsáno výše u našich děvčat, i zde jsme byli naprostými začátečníky, takže konečné 12. místo bylo pro nás velmi příjemným překvapením. Jednotlivce běželi dvojkolově čtyři borci a do výsledků se počítaly tři nejlepší časy. Nemůžeme se nezmínit o celkovém 18. místě Niklíčka, který končil disciplínu tzv. 14 časem.

Štafeta 4 x 60 m

Výborný výkon celého týmu (čas 46.87 s) a konečné 6. místo. ALE ....       Šíbovi ne třetí úseku vypadla proudnice a musel se pro ni vracet. Ve výsledku to znamenalo, že by jinak naši borci tuto disciplínu zcela jasně vyhráli!!!! Škoda.

Požární útok

Při prvním pokusu menší chyba na sání, ale i tak docela slušný výsledný čas 26.76 s, což při skutečnosti, že proudaři vůbec poprvé plnili nástřikové terče, bylo vynikající. Jen pro připomínku, loni na krajském kole hry Plamen ve Vítějevsi vyhrálo tuto disciplínu družstvo borců z Lubné v čase 27,50 s. 

Na druhý pokus jsme šli s cílem všechno nebo nic. Bohužel, výsledkem je to NIC. Výborné sání, spolehlivý Koubí na strojníku i Niklíček na rozdělovači a v čase 14.50 s začalo plnění terčů vodou. Zatímco Marťas Jukl splnil úkol a nastříkal do terče 10 litrů vody ve druhém nejlepším nástřiku dne 21.16 s!!!!!!!!!!!!, Lexovi útok nesedl, a snad s velkým vědomím odpovědnosti (protože naši běželi jako úplně poslední a do té doby nejlepší čas byl 22,68 s) prostě vítězství prostříkal. Kdyby toto byla pohádka, tak bych musel říci, že stříká dodnes, ale pohádka to nebyla a dobrý konec to, bohužel, také nemělo. Výsledný nástřik byl přes 30 s a tak jsme si nakonec zapsali, díky prvnímu pokusu, 9. místo v požárním útoku.

 

     Závěrem řečeno, dobývali jsme hasičskou republiku na dvou frontách a rozhodně se nemusíme za nic stydět. Jeli jsme si pro zkušenosti, které jsme i získali a mezi námi

- v Hlinsku bojovalo za ČHJ a MHJ 10 nejlepších družstev v republice. My jsme v konečném pořadí za sebou nechali těchto družstev 7!!!! 

Takže si myslím, že toto nepotřebuje dalšího komentáře!
 

     Závěrem děkujeme Pepovi Diegovi za pomoc a dětem přejeme hezké prázdniny a ve středu 28. srpna od 13.00 hod. na hasičské dráze nashledanou. V následující sobotu (31.8.) nás čekají závody v Kamenci a při možném vítězství v požárním útoku potom už jenom oslavy vítězství v Okresní lize!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář