Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. závod Okresní ligy – Jevíčko, 16.5.2015

17. 5. 2015

 

Ve slunečnou sobotu, kdy celý národ očekával památné semifinálové utkání mezi naším hokejovým týmem a Kanadou, jsme společně se Sádkem odejeli do Jevíčka, kde se uskutečnil druhý závod okresní ligy v požárních útocích mladých hasičů. Závod se opět odehrál na náměstí, tedy v prostředí, které nikde jinde není.

A jak jsme dopadli?

Stejně jako naši hokejoví reprezentanti.

Všechny naše družstva zaběhla nejlepší čas v této sezóně, v to počítáme i tréninky, ale kvalita soupeřů je někde o stupeň výše, bohužel pro nás.

 

Závody jednotlivců na 60 m překážek

V tomto doplňkovém závodě jsme v kategorii starších žákům obsadili čtyřmi borci a musím říci, že zde naprosto předvedli krásné výkony.

Domča skončila 5 a všichni kluci se umístili v lepší polovině, konkrétně Maky byl 10, Bivoj 6 a Oggy vybojoval krásné 3. místo a přivezl si domů nádherný pohár.

 

Požární útok – mladší

Naši závodníci se v tréninku nedostali pod 26 s, a bylo otázkou, kde skončí. V prvním pokusu se projela nervozita na naší nové závodnici, ale to se stalo i všem ostatním před ní, proto do druhého pokusu nastoupila „zkušená“ sestava. Borci opět předvedli nějaké chyby, bylo špatně zapojené Béčko na rozdělovač, takže musím pochválit Jiříka Makovského, který si toho všiml a dokázal to v rychlosti opravit. Potom byl útok pomalejší, ale konečných 25.00 s bylo jejich nejlepším časem v sezóně. Co je ale nejhorší, jejich čas stačil až na 10. místo, a to je pro nás velké zklamání. Pro medaile musíme čas zlepšit o 5 vteřin, čas kolem 25 s by měli dosahovat naši benjamínci z první třídy. Prostě nám konkurence utíká.

 

Požární útok – starší A

Naše „ELITA“ šla na první mašinu a čekali jsme výborný útok. Bohužel špatné nalití, nedostatečně upevněná savice na stroji, to vše znamenalo v 27 vteřině ukončení útoku.

Až teď si naši „mistři“ uvědomili, že pokud vybouchnou i ve druhém pokusu, končí jakákoliv naděje na úspěch v lize. Ve druhém pokusu, na o dost slabší mašině, předvedli krásný útok a jejich čas 17.18 s v tu chvíli stačil na třetí místo. Předposledním pokusem soutěže však excelovalo družstvo z Lubné a i s naší proudařkou Terčou Kropáčkovou vyfoukli domácím týmům prvenství.

K našim borcům mohu pouze dodat, že možná tento závod jim ukázal, že z minulosti se žít nedá, z minulosti si můžeme vzít pouze poučení pro budoucnost a krásné vzpomínky. To, že jsme loni byli nejlepší, to už letos nikoho nezajímá. Zatímco loni čas 16.98 s (tedy pouze o 0.20 s lepší než letos) stačil na jasné vítězství, dnes jsme o třídu za medailemi. Z toho plyne, že my jsme na stejné výkonnosti, ale soupeři nám mizejí v dáli. A pokud ani toto varování naším „mistrům“ nestačí, spadneme mezi horší průměr, tedy tam, kde jsou dnes naši mladší. Páteční trénink tedy začne nastavením priorit – buď chceme všechny své síly dávat hasičině nebo si budeme dál hrát na mistry a frajery a potom nemá cenu courat po hřišti a kazit přes deset let budované dobré jméno hasičského sportu u našich dětí! Nemyslím tím, že musíme neustále vyhrávat, ale chci vidět snahu a touhu po co nejlepším výsledku, ne takový nezájem jako při Jevíčském závodě!!!

 

Požární útok – starší B

Po pravdě řečeno, při posledním tréninku jsem přemýšlel, zda vůbec tento tým na závody brát. Toto družstvo, pravda – tvořeno zejména nejmladšími členy ve starší kategorii, v tréninku nešlo pod 35 sekund a tento čas je ostudou i pro mladší žáky. Ale právě tento tým ukázal, co je to týmový duch a především snaha o dobrý výsledek. První útok (také na lepší mašině) a málem jsem si rozbil dolní čelist o místní dlažbu. Ještěže zde byli kvůli útokům natažené koberce. Velmi solidní provedení a výsledný čas 19.77 s!!!!!!!! Ano, vidíte zcela dobře. Svůj předchozí nejlepší čas stlačili na polovinu a v tu chvíli byli na skvělém třetím místě. Druhý pokus na slabší mašině byl z mého pohledu také fantastický – čas 21.81 s jen potvrdil, že naši hrdinové jsou tentokráte z B týmu! Všem velká gratulace a fakt jsme na Vás všechny pyšní. A musím uvést jejich jména – tedy Myšák na koši, Jirka Hápu (po jediném tréninku) skvěle narážel, Terča Hladká byla u savice a David skvěle pracoval jako strojník. Thirry (tentokrát i s botama) perfektní práce na rozdělovači a bez komentáře jsou i naši proudaři – Milošek a Náťa Jílková.

 

Znovu třikrát škoda, že právě Milošek, Náťa a Terča nemůžou jet na Plamen.

 

 

Závěrem jen poznámku – naše družstvo starší A předvedlo na slabší mašině nejlepší čas soutěže za poslední dva roky!!!

 

vedoucí Václav