Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. závod OL Sy MH - Polička 27.6.2015

29. 6. 2015

V první den letních prázdnin (pro pomezské školáky) jsme odejeli do sousední Poličky, kde se konal již čtvrtý díl Okresní ligy mladých hasičů. Naši reprezentanti se rozdělili do celkem pěti družstev, dvou mladších a poprvé v historii i tří starších. Reagovali tak jsme s Diegem a Žužu na špatné výsledky mladších. Dva nejzkušenější borce ze zkušeného týmu mladších – Jirku a Páťu jsme přesunuli do starší kategorie a prohodili několik postů.

 

Kategorie mladších

A tým

Protože borci dosud běhali velmi podprůměrně, nečekali jsme po odvolání dvou nejzkušenějších závodníků žádné zázraky. Pro někoho bude až 13. místo zklamáním, ale v celkovém pořadí uzavírali horní polovinu startovního pořadí, a to je jejich, bohužel, pravidelný výsledek. Přesto i toto umístění splnilo svůj cíl. Celá sestava nově utvořeného týmu bude moci běhat i příští sezónu, a to si pište, že se zlepší a postoupí mezi, minimálně, nejlepší pětku okresu. A to ještě chyběl nemocný Ráďa, takže jsme vlastně nasadili pouze polovinu dřívější elity mladších. Pochvalu zaslouží obě proudařky – Marky a Renča a košař Honzík.

B tým

Veliká škoda prvního pokusu, jenž byl skvěle rozběhnutý a upadlo špatně zapojené béčko na přetlakovém ventilu, jinak bychom atakovali i čas kolem 30 vteřin. Druhý pokus byl z kategorie horších, ale i tak druhý nejlepší čas sezóny. Ale změny čekají i tyhle nejmenší Plameňáky. Chválíme tradičně Dorotku na rozdělovači.

 

Kategorie starších

A tým

Naše elita stále opět na okraji propadliště dějin a opět (po kolikáté už) to zvládli bezvadně. Po prvním pokusu třetí místo, těsně před druhým pokusem místo šesté a tedy konec nadějí v lize. Ale naši mistři druhých pokusů opět zabodovali, V nesmírně napínavé a vyrovnané soutěži a v boji i s účastníky sousedních okresů Chrudimska a Ústecka předvedli slušných 18:01 s, což jim vyneslo druhé místo a splnění našich cílů pro obhajobu titulu – totiž dostat se na stupně vítězů a porazit dosud excelentní Lubnou, která by nám jinak definitivně prchla. Obojí splnili, takže jsme se vrátili do boje o celkové medaile, totiž z pětibodové ztráty na třetí místo jsme učinili právě na třetím místě náskok na čtvrté Jevíčko B náskok šesti bodů. Na první místo již neztrácíme bodů dvanáct, ale již jenom devět.

B tým

Naše záloha a vlastně elitní tým pro příští sezónu opět předvedl krásné dva útoky a jenom vinou závady na našich proprietách neskončili výše. Čas 21:41 s ale byl slušný a jenom velmi kvalitní soupeři tento tým odsunuli až na desátou příčku. Ovšem pochvala po celé Béčko.

C tým

Loňští páťáci s letošními byli na závodech na zkoušku. Ale to co předvedli, to byla fantasie. Po jediném tréninku v prvním pokusu čas kolem 25 sekund, druhý pokus byl pro závadu na stroji, bohužel, opakován. Píšu zcela oprávněně „bohužel“, protože jejich čas atakoval 20 sekundovou hranici!!! Opakovaný pokus však patřil ke skvělé prezentaci pomezského hasičského mládí. Výsledný čas 22:29 s je poslal hned za jejich zkušenější kamarády z Béčka.

 

Před čtyřmi roky právě na této soutěží zaběhli starší žáci kolem Lexy a Mondyho čas sezóny – tehdy 23:89 s a dnes tento čas překonaly všechna naše tři družstva o více než sekundu a půl. Prostě exkluzivní vystoupení starších žáků.

 

Když doplním výsledky jednotlivců na 60 m překážek, kdy Domča i Bivoj si odvezli poháry za třetí místo, jejich skvělé výkony doplnil i Maky místem sedmým a Majky na svém prvním závodě se vešel do dvacítky fantastickým časem 17:54 s, patřil sobotní závod mezi naše nejlepší vystoupení v Poličce vůbec.

 

K výkonům našich závodníků musíme doplnit, že všechna naše družstva celou soutěž odběhla s nástavcem s nedoléhající těsnící gumičkou, takže mašiny přisávaly vzduch a časy mohly být o pár sekund lepší. Přesto s tímto velmi podstatnou závadou jsme prožili úspěšný závod, a za to patří všem našim sportovcům velký obdiv a uznání. A takový přístup k soutěži, ne se vymlouvat, ač máme důvod, ale zatnout zuby a makat – to je to, co nás vždy zdobilo a určitě bude naší silnou stránkou i dál.

 

Plameňáci – klobouk dolů před Vašim výkonem.

 

 

vedoucí Václav

 

P.S.: Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku