Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. závod OL - Kamenec

O poslední prázdninové sobotě jsme vyjeli se dvěma družstvy starších žáků do Kamence, kde se konala další část Okresní ligy. Měl bych dodat s dvěma torzy, neboť oba týmy byly pouze sedmičlenné, tedy v minimálním počtu, což se nám, pochopitelně hned vymstilo. Hned po příjezdu totiž Hápíka štípla vosa a Diego měl o náplň práce postaráno. Díky "perfektnímu" plánu krajských zastupitelů o plánu služeb zdravotnických pohotovostí musel s Hápíkem až do Svitav na ošetření. Takže Béčko muselo vystačit pouze s jedinou štafetou!!! Vysvětlit bohorovným pořadatelům, že můžeme stihnout i druhou štafetu, když se Hápík včas vrátí, to prostě nešlo. Jen tak mimochodem, Diego s Hápíkem přijeli asi dvě minuty před tím, než jsme MĚLI nastoupit, tedy štafetu bychom stihli. Ale .. Blíže až v poznámce nakonec. 

Štafeta 4 x60 m

Béčko tedy s jedinou štafetou zaběhlo výborně. Áčko taktéž, ale elitní štafeta měla nakročeno na vítězství v disciplíně. Bivoj však na posledním úseku přišlápl hadici a bylo po nadějích. Ale naším jediným cílem byly body do ligy.

Požární útok

Béčko předvedlo dva velice dobré útoky a konečný výsledek 19.69 s  je pro mě na velmi slušné úrovni. Zvláště vzhledem k mašině. Co mně ale bude ležet v žaludku dost dlouho, je liknavost některých členů, kteří mají po dobu 5 minuté přípravy na starost jenom položení savice a ani tuto pětivteřinovou záležitost nejsou schopni splnit. 

Áčko v prvním pokusu, který byl v čase 19.25 s, doplatilo taktéž na nasazení jiných mašin, neboť spojení savic se jim nedařilo. Druhý pokus (a po kolikáté už) byl opět skvělý. Jejich čas 16.13 s stačil na druhé místo do ligy, a to je ten důvod, proč jsme na závody jeli. Koneckonců i Béčko svým časem zabodovalo a vyhouplo se do první desítky celkového pořadí. Pokud se jim podaří podobný útok i v sobotu v Sádku, bude to skvělé. 

Pokud mám někoho za tyto závody vyzvednout, je to rozhodně Terča Kropáčková, která nejen pomohla našemu Béčku, ale i skvělým výkonem kamarádům z Lubné k vítězství a perfektně zaskočila (možná trefněji řečeno přeskočila) ve dvou štafetách. Terčo, klobouk dolů!!

vedoucí Václav

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku

P.S.:

Závody se v Kamenci vždy běžely na vlastní tzv. "12". To podle pravidel ligy nelze, takže si soudruzi z předměstí Poličky zajistili jiné stroje - FOX 3. Nemám nic proti těmto mašinám, pokud .... . Pokud nemá někdo výhodu oproti ostatním a úmyslně toho proti ostatním nezneužije. A to je tento případ.

Jakmile jsem byl informován o nasazení Foxů do závodu, kontaktoval jsem krajského starostu pana Bidmona, jaké jsou vůbec podmínky nasazení, protože toto nemá se slušným a férovým sportem nic společného. Pepa Bidmon tento problém viděl také, a proto mi do emailu napsal (cituji doslovně):

... Nevím jak má pořadatel připraveny tréninky, ale podmínka zapůjčení je, že musí proběhnout tréninky s vodou. Petr Šváb to nějak připravuje ...

Když jsem žádal o vysvětlení tohoto nařízení krajského starosty, které jsem doslova citoval při poradě vedoucích, pan starosta SDH i obce Kamenec, citovaný Petr Šváb, před všemi přítomnými prohlásil, že o této podmínce nasazení Foxů neví. (A kdo to dodnes nevěděl, právě proto musím mít vlastní stránky, aby se vina opět neobrátila na všechny pomezské hasiče) Já sám za sebe říkám - Pan Šváb - je lhář!!!

K panu starostovi se přidali i další pikolíci a se slovy, že mašiny dosud ležely schované a dnes je poprvé vynesly na dráhu, tedy výhodu rozhodně Kamenec neměl, vynesla pouze výkřik (opět cituji): "Tak si sem, vole, nedávejte on-line webovky!" Netřeba již nic dodávat, že. Celou trapnou diskuzi utnul jeden místní "příznivec" SDH Pomezí, který prohlásil, že diskuze je zde zbytečná. S tím jsem souhlasil, neboť diskuzi o tomto podrazu rozvineme na výkonném výboru OSH Svitavy, kde jsou lidi, kteří to řešit chtějí a slovům krajského starosty nejen naslouchají, ale i se jimi řídí.