Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poličská pohárovka 25.6.2016 – 4. závod OL MH

26. 6. 2016

 

 

Poslední předprázdninový závod OL MH se konal na hasičské zahradě v Poličce.

Mladší žáci se naposledy představili ve třech týmech a od dalšího závodu už pojedou do ligy vždy dva nejlepší týmy. Toto naše rozhodnutí potvrdili i výsledky z Poličky.

A tým, složený z úplně nejmladších borců, nezažil úplně nejlepší závod a nakonec skončil mezi posledními.

B tým, složený výlučně z borců narozených v roce 2007 a 2008, a tedy družstvo, které bude bojovat o nejlepší pozice za dva roky, předvedlo krásný první útok, avšak prostřik na levém proudu je odsunul do dolní poloviny startovního pořadí.

C tým, naši nejzkušenější, konečně zabrali!!! Jejich oba útoky byly velmi dobré a výsledný čas 20.38s byl nejlepším za poslední tři roky v této kategorii. V silné konkurenci to znamenalo 5. místo, ale přesto můžeme konečně zatleskat. Bravo borci.

Starší žáci potvrdili svoji výkonnost i v tomto závodě a již dopředu prozradím, že i z tohoto závodu vezeme pohár. Holky na jednotlivcích začínají velmi důrazně promlouvat do výsledků, protože Zuzka i Jířa se vešli do nejlepší desítky, Terča i Jana do té druhé. A protože jejich čas přijde až příští rok, jsou to výsledky velmi nadějné.

B tým Plameňáků zaběhl slušný závod a s výsledným časem 21.08s skončil v silné konkurenci na 9. místě.

A tým se startovním číslem 2 hned prvním pokusem v čase 18.12s vyrazili konkurenci dech a na toto se podařilo zareagovat pouze kamarádům z Lubné, kteří i s naší Terčou v sestavě byli nakonec o 0.25s rychlejší. Náš druhý pokus byl pomalejší, ale těsně před nástřikem ulétl z mašiny přetlakový ventil a dostali jsme ještě třetí šanci. Asi aby bylo učiněno spravedlnosti za dost, těsně před startem spadla z mašiny savice a bylo po nadějích. Přesto plné absolutorium pro naše borce, protože úkol dne, nedovolit borcům z Jevíčka navýšit jejich 9 bodový náskok se nám podařil.

Není to sice oficiální, ale v současné době je stav ligy následující:

  1. Jevíčko 50 bodů, 2. Lubná 47 bodů, 3. Pomezí A 45 bodů.

 

Konečné hodnocení je jednoduché – konečně jsme mohli jet domů ze závodu spokojeni s oběma kategoriemi.

 

Přejeme dětem pěkné vysvědčení a potom zasloužené a slunečné prázdniny. A nezapomeňte, že 16. července 2016 bude náš sbor slavit 130 let od založení a součástí oslav bude i ukázkový požární útok obou kategorií našich výborných sportovců.

 

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku.

 

Václav

 

P.S.: Gratulujeme našim ženám k nádhernému třetímu místo na okresním kole v požárním sportu. Tím dokonale doplnili celou medailovou sbírku za okresních kol, protože dorost byl letos první a Plameňáci druzí.