Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pomezí v záři Plameňáků

8. 5. 2016

Tak už je to za námi. 

První závod OL MH je za námi a my můžeme pyšně říci, že se jednalo o nejúspěšnější závody pro nás sbor na domácí půdě.

Na úvod ale děkujeme všem našim kamarádům ze sboru za perfektně připravené i pořadatelsky zvládnuté závody. Zcela bezkonkurenčně nejvyšší počet přihlášených družstev - 37!!! a útoky probíhající pouze na jednom stavu, to znamená skvělou organizaci a fungující zázemí tak, aby závod skončil v rozumnou dobu. A toto se našim pořadatelům podařilo, takže mi zbývá pouze smeknout před jejich prací. 

Samotný závod OL byl doplněn ze speciální štafety na 4 x 4 x 20 metrů pro starší a 4 x 2 x 20 metrů pro mladší. K této štafetě všichni naši borci postavili tak jak mají a výsledkem byly dva poháry - stříbrný pohár pro Plameňáky (zde jsme v medaili tajně doufali) a bronzový pohár pro mladší (zde velmi milé překvapení).

Požární útoky

Vysoký počet přihlášených týmů byl ovlivněn i z naší strany, kdy jsme potvrdili pozici nejpočetnějšího sboru a nastoupili s celkem 5 družstvy, v mladší kategorii se 3.

Mladší žáci - tým C

naši benjamínci sice neoslnili, jejich výsledek byl stejný jako v loňském roce zaběhl B tým, a z tohoto pohledu je to dobré. Rozhodně kladem je výkon jednotlivců jako je Nelinka, Zuzka či Ondráš. Velmi nás potěšil i jistý výkon Káji a Hanky. Bohužel však se jedná o týmovou práci a selhání jednotlivce ovlivní konečný výsledek. Ale nutno podotknout, že jejich první útok byl velmi dobře rozběhnutý a když se vyhnou chybám, dokončí pokus pod 30 vteřin.

Mladší žáci - tým B

sice jsme zaznamenali drobné chyby, ale výsledný čas lehce přes 28s byl z družstev nejmladší nejlepší. Týmová práce byla výborná a musíme zmínit dva borce - Zuzku, která zaskakovala na proudu na poslední chvíli a zvládla to výborně a Lukáška, který ve 4 letech svůj úkol splnil výborně. Tento tým bude rozhodně prohánět Áčko a pokud bude pokračovat v tomto trendu, může jej i předběhnout. Jen tak dál.

Mladší žáci - tým A

pokud na štafetě mile překvapili, požární útok se jim nepovedl. Zvláště první pokus, který vypadal na čas hluboko pod 20s, byl pokažen dvěma!!! nezapojenými spoji, a to je dost ostuda. Druhý pokus můžeme přičíst nervozitě před domácím publikem, ale to je neomlouvá. V Plamenu mají útočit na bednu a tímto způsobem to rozhodně nepůjde. Takže "mytí hlav" přechází ze starších na tento tým.

Plameňáci - tým B

výborná štafeta a k útoku není co dodat. Všechny nástřiky končily po 20s hranicí a to je více než skvělé. Snad nás mrzí pouze první pokus a ne zcela dokonalé nalití, protože potom by byli naši borci na stupních vítězů. Prostě letos budeme mít dva výborné týmy a soupeři se musí bát i našeho béčka. Ještě musím zmínit, že Jířa provedla perfektní práci, ačkoliv tento závod byl její premiérou. Díky všichni borci, byl to exkluzivní závod.

Plameňáci - tým A

famózní druhé místo na štafetě a tím snad z nich odlétla nervozita. Na požárním útoku do té doby byl rekord dráhy 17.45s z roku 2013 od našeho borce Marťase Jukla. A po včerejšku? Všechny 4 nástřiky naši borců začínají číslovkou 16!!! Jsme červení, jsme bílí, jsme Plameňáci z Pomezí!!! Již před koncem soutěže byli jasným vítězem a když se borcům z Jevíčka povedl jeden nástřik, kterým drželi rekord dráhy, Plameňáci jej po 20 minutách sežehli do popela historie. Náťa ihned při první příležitosti vrátila rekord domů - čas 16.02s. Závěrem řečeno - jasná vítězství v obou kolech a bezkonkurenční první místo v soutěži. Večerní sobotní podvečer v Pomezí rozzářili Plameňáci svým vystoupením. Bez jakýchkoliv dalších slov - vedoucí jsou na Vás hrdí a pyšní. Vyhrát první závod sezóny, navíc před domácím publikem (kterého mimochodem přišlo také nejvíc v historii) a s takovým časem a s takovým způsobem....

A pochopitelně musíme sdělit veřejnosti, kdo byl tím Plameňákem, jenž v nás vzbudil takové nadšení:

A tým: koš - Dominik Ehrenberger, nalévání - Jirka Háp, savice a přetlakový ventil - Zuzka Lopourová, strojník - Terča Hladká, rozdělovač - Milan Makovský, pravý proud - Náťa Jílková a levý proud - Terča Kropáčková

B tým: koš - Myšák Pospíšil, nalévání - Pavel Doležal, savice a přetlakový ventil - Zuzka Lopourová, strojník - Jana Ševčíková, rozdělovač - Jirka Makovský, pravý proud - Páťa Večeřa a levý proud - Jířa Šimonová.

Jen tak dál....

Svět je Lunapark a spravedlnost pro Jamajku

vedoucí Václav, Diego, Žužu a Míňa